Počet premapovaných a podozrivých sektorov - Stav HDD

Môj HDD už asi končí. Začalo to občasným mrznutím, kde nepomohlo nič iba tvrdý reštart. Teraz ntb zamŕza iba občas ale je použiteľný . Testoval som ho pomocu HD Tune Pro a CrystalDiskInfo a už dlhšie a vidím, že sa to zhoršuje. Dnes sa objavila aj výstraha premapovaných sektorov. Robil som aj Error Scan a tiež tam bolo spočiatku 0,4% damaged blocks naposledy 0,5%, takže je jednoznačné že stav HDD sa zhoršuje. Dočítal som sa na internete žeby mohol pomôcť príkaz chkdsk /f /r čo som aj spravil ale nepomohlo to, keďže sa objavili už aj tie premapované sektory. Posledná možnosť je už asi len pomalý formát disku čo som ešte neskúšal. Ja už tomu disku nejak neverím. Screenshot z HD Tune : https://imgur.com/a/bL9AeIjScreenshot z CrystalDiskInfo : https://imgur.com/a/CmvOU4gJe to 4-ročný disk a nemám naňho záruku. Dá sa to ešte spraviť alebo už len vyhodiť ?

Odpovědi na otázku

Vyhodit. Nic se opravit nedá, bude to jen horší, až to bude úplně nejhorší.

Ale můžeš z něj mít aspoň bezva silné magnety

Harddisk se nijak opravit nedá, ani žádným formátem. Všechno jen na chvíli.

Tušil som, že už s tým asi nič nespravím. Ale je pravda že tie magnety sa mi ešte môžu hodiť :D No nič asi kúpim rovno nový notebook, neoplatí sa mi meniť disk aj batériu, ktorá inak tiež odišla na tom mojom 300 eurovom notebooku :D

Ale ďakujem Vám za reakcie.

Mám podobně odešlý disk. Ovšem vyhodit ho je podle mě škoda. Já jsem k němu koupil krabičku do USB3 a je z toho celkem fajn disk na přenos dat. Samozřejmě že je nejprve nutné ho dostat do "lepšího" stavu. Stačí ho několikrát pomalu formátovat a po každém formátu zkontrolovat počty podezřelých, neopravitelných a přemapovaných sektorů. Já jsem ho takhle formátoval asi 8x, po každém formátu se objevilo pár nových chyb. Až když dva-tři formáty za sebou nenašli žádný nový problém tak jsem disk prohlásil za použitelný. K disku nemám důvěru na nějaké zálohování nebo uchovávání dat, ale používám ho na přenášení. Tj když si chci z práce domu (nebo naopak) přenést větší množství dat, tak ho používám. Na to se ještě hodí.

Súhlasím..na prenášanie alebo aj úschovu väčšieho množstva nedôležitých dát sa využiť ešte dá