» Poradna » Programy

Počet parametrů dávky ".bat"

Prosím znalé. Je v nějakém, dejme tomu systémovém parametru, uložen počet parametrů při spuštění bat? Prostě bych si to v bat naprogramoval, ale jsem líný a možná, že někdo ví, že tam a tam poznamenáno, kolik že vstupních parametů vlasně bylo (tedy číslo od nuly počínaje atd.)Děkuji

Odpovědi na otázku

přečetl jsem dotaz asi 12x, ale stále jej nechápuspíš napiš, co chceš, aby ta BATka uměla

To, co má umět, je zcela nezajímavé. Chci pouze, abych po jejím startu někde MĚL - v nějaké proměnné (např. systémové, to je egál) - POČET parametrů, se kterými byla spuštěna (tedy číslo počínaje "0"). A netuším, zda ta vlastnost existuje.Je to nepochopitelné?

Ano, je to zcela nepochopitelné!Tak co vůbec chcete?!

Já bych řekla, že chce vědět výpočet E=Mc2/256 x $^14.758/753*2. Ale jinak dobrý. Možná to bude chtít celé podělit "Zetou" a přičíst "Omegu".Asi vám to pan (soudruh) učitel zadal jinak, že?

Myslím a dokonce tvrdím, že je to nepochopitelné pro tebe, ty zabedněná "ms" hlavo. Ten dotaz je primitivní. Zda "někde", nevím kde, v "něčem", nevím v čem, je nahozen ten počet "pět", jak tady někdo konečně a dobře a jednoznačně poznamenal. Jde opravdu hloupost, kterou lze vyřešit vytestováním prostřednictvím "existence" jednoduchými příkazy. Ale nemám čas a nakonec mi jde také o princip. Je ta informace o POČTU někde přímo na "talířku" připravená (např. tak, jako jsou nahozené systémové konstanty, běžně zpracovatelné např. pomocí "set", ty ještě jednou zabedněná "ms" hlavo?

No, hlavně že dostaneš ve škole jedničku.

spustíš "subor.bat a 1 3 7 9" a chceš, aby sa počet 5 nahodil ako premenná napr. "pocet"? Hlúposť

Jako proměnná "počet" to samozřejmě hloupost je, a je smutné, že se nad tím vůbec pozastavuješ. Ani ty jsi nepochopil jednoduchost v tom, že se pídím po nějaké víceméně systémové proměnné nebo podobném triku (naprogramovat je to tak primitivní, že to nestojí za řeč). Takže raději příště se neptat, protože je zde až navýjimky - např. Vejražka, kterému to bylo jasné okamžitě a hned a děkuji mu - zde většina nemá páru o jednoduchostech a nerozumí ani položenému dotazu. "ms" to opravdu rozčísl.

asi si dost pleteš pojmyparametr je doplňující úprava k příkazunapř. copy -f znamená příkaz kopírovat s parametrem force (bez dotazu uživatele Y/N)upřesni, čeho se týká ten tvůj počet

Pomalu, ale jistě to vypadá, že se tady opravdu pohybují týpky, nemající obdoby. Parameter je PARAMETR, nikdy ne úprava. A ty nezlob se, jsi vůl, když nedokážeš pochopit, co znamená počet vstupních parametrů spuštěného soboru typu ".bat". Jsi magor jak ten "ms" (ten je ještě horší).Opravdu se divím, co je tady - čest malým výjimkám - za nechápavé trouby.

Jednoduse to zrejme nejde, nekolik reseni je tady:http://stackoverflow.com/questions/1291941/batch-f...

Ještě jednou na tomto místě děkuju tobě, JirkoVejražko, nejen za to, že jsi dodal funkční odkaz s několika řešeními. Jsi na rozdíl od hlupáků, kterých se zde vyrojilo "neurekom", a kteří dodali "mínusky", čímž jen potvrdili, že jsou to opravdu lemplové, v pohodě a rozumně myslící. Děkuju za odkaz.

Mno tohle spíš dokazuje že lempl je někdo jiný. Daný odkaz je to první co google najde když se ho zeptáš: http://lmgtfy.com/

Napočítal jsem celkem 8 neuvěřitelných trotlů, kteří naznají zásadní uživatelský pojem "Počet parametrů".Když se konečně našel člověk s mozkem, vyrukovali s tím, že tazatel neumí (cizojazyčně) Googlovat.Živě = Awesome !!!

toto by mohlo fungovat:@echo offset _argcActual=0for %%i in (%*) do set /A _argcActual+=1a v _argcActual bude pocet parametrov

Děkuju pěkně. Je potěšení pro duši, když vidí, že aspoň někdo má zájem. Tu sekvenci, z jistého webu a jistým, velmi drobným způsobem poznamenanou, mi už nabídl JirkaVejražka. Jeden z mála, podobně jako ty, kdo není blbem, na rozdíl od ostatních, zde se vyskytujících. Děkuju i tobě.

Dotaz jsem pochopil, aniž bych ho četl celý. Škoda, že jsem se nedozvěděl užitečnou odpověď , potřebuji ji také.