» Poradna » Notebooky

Počet jader procesoru VS Velikost operační paměti RAM

Dobrý den,ASUS Herní notebook na hry variantu 1.ASUS Počet jader procesoru = 6 a Velikost operační paměti RAM =16nebo variantu 2.ASUS Počet jader procesoru = 8 a Velikost operační paměti RAM =8???A jak by tomu bylo u klasického používání (běžná práce na internetu a uživatelské činnosti ve wordu a pod.) Chápu že záleží i na jiných aspektech avšak bavme se v této souvislosti Počet jader procesoru x Velikost operační paměti RAM .Děkuji Jakub

Odpovědi na otázku

Když pominu drobnost, že s "herními" notebooky si užiješ hlavně legraci s přehříváním, tak dotaz je pitomost, protože jde hlavně o to, co je to přesně za CPU, zda notebooky umožňují RAM přidat atd. Podle těchto nicneříkajících údajů si můžeš tak hodit korunou.

Děkuji Konkrétněji :Grafitově černá ASUS TUF Gaming F17 FX706HCB-HX147VSGrafitově černá ASUS TUF Gaming A17 FA706IC-HX006TPrimárně se mě jedná o zjištění, že u mini notebooku s 8 GB jáder procesoru hry létají nesrovnatelně lépe než u 4GB jáder procesoru avšak u načítání word., práce na internetu a pod, naběhnutí od zapnutí ... snad ještě pomaleji. Jeadnalo se o acer pearl 1 vs ASUS již nevím konkrétně nějaký 14 " 4 gb jád.procesor. Děkuji

Toto video by ti mohlo trochu napovědět:https://www.youtube.com/watchJinak počet jader není jediný parametr, to i5 má vyšší výkon na jádro a to hromada her také ocení, zvlášť ty starší.

Děkuji Ti!

6 nebo 8 jader je vetsine her uplne sumak, respektive rozdil neni dulezity. Urcite ne ve vykonove kategorii procesoru a GK, kam mirite.Jde o to, jaky ta jadra majhi vykon. V tom jsou ZASADNI rozdily.A ta RAM se neporizuje podle jader procesoru, ale podle toho, kolik je ji potreba. V mnoha laptopech neni problem RAM treba i dodatecne pridat. Ale je treba overit, kolik modulu uz tam je, koli to ma volnych / celkem pametovych slotu atd.Na hrani a obcasne prenaseni kupovat tuhle velkou kravu je nesmysl. Stacionarni pouziti laptopu se resi dockinou / pripojenim monitoru, klavesnice a mysi. Rozumne reseni je slusny laptop a na vzacne momenty, kdy je treba mobilita, pak maly laptop, ktery vykonem staci na praci, ale nevazi metrak.

Nehledě na to, že virtuálních jader je tam 2x tolik (12 vs 16). Takže jader má mraky v obou variantách.

Děkuji ti, určitě máš pravdu v jistých ohledech avšak já právě že využiji onu krávu "občas" mobilní, samozřejmě pokud by to bylo jednodušší, pak varianta mini notebooku byla na místě ostatně tak jsem to řešil do teď.

Ty chceš pařit hry na miniNTB nebo na 14"? Děkuji, nechci.

Vlastně na něm nehodlám pařit nic jiného než z nostalgie nenáročné NHL 09 avšak věřím že na herním budou minimální prodlevy při klasických prací na netu a běžné základní procesy + 17" jelikož bude primárně stabilizován avšak ta mobilita bude třeba.Děkuji

desktop, 12400f, 16GB a 3050 na zaciatok. Ak je v ropocte viac penazi, mozes ist vyssie s grafikou.

Tam mu ta hra stejně asi nepůjde. Pochybuji, že to pojede pod moderním OS. Win XP, na které to bylo, jsou už dost z módy. Vždyť minimální požadavky na CPU jsou pro tu hru Pentium 4. Teoreticky by mu to dneska mělo běžet i na kalkulačce, ale jaksi s tím nikdo v té době nepočítal, ani nemohl. Tohle není problém výkonu, ale SW.

Děkuji ti, plánoval jsem upřednostnit Vyšší RAM.Ps: Dal jsem si 25K Strop pro nový (černý, 17" palcový, podsvícený, 500GB+, IPS a ideál 16GB RAM) , abych právě neměl potřebu s mým perfekcionismem dále spekulovat zda nevzít ten za 35 s ještě lepšími vlastnostmi a pod.¨Ještě jednou Děkuji

Hmm. Pak vzit FA706IC-HX006T a pridat RAM.

herní notebook je blbost a za nějakej čas to sám zjistíš.Jestli si někdo myslí že tohle... https://youtu.be/E67HkaFKB7s... umí stabilně uchladit těch 120W který má CPU + GPU tak neumí. Je to zase podvod na zákazníka.. tohle není HW určenej na stabilní zátěž. Pokud na tom budeš hrát v létě až bude v místnosti 25°C a víc tak to upečeš.

Ten popis je nicneříkající, nicméně pokud bych uvažoval, že se jedná o procesory podobné generace, tak při výběru více RAM + 6 Jader nebo méně RAM + 8 jader, tak určitě zvítězí ta první varianta, méně jader a víc paměti. Zvlášť když se jedná jen o 8GB RAM, to je dnes už fakt málo, je to takový hodně slabý základ.