Poběží HW akcelerace h.265 (HEVC) přes GK při sledování DVB T2 na PC?

Zdravím, mám dotaz: staré 4jádro i5 760 a stará GK GTX 560Ti které nestíhají dekódovat DVB-T2 TV vysílání (ČT sport, ČT) prostě full HD. DVB T2 přijímám přes TBS5580 ( https://www.olmi.tv/d/tbs5580-multi-standard-... ) . K příjmu TV používám program AltDVB ( https://www.altx.ro/projects/altdvb/ ) filtry - kodeky LAV. GK neumí HW h.265. Plánuji koupit GTX 1650 která má HW podporu h.265. Dotaz: pokud koupím tu GK bude počítač stíhat TV full HD vysílání? V LAV lze nastavit HW akcelerace NVIDIA CUVID: http://hardwarewizard.ca/guide/videoissues-lagPředem velice děkuji. OW

Odpovědi na otázku

5600G, B550, 8GB ram kup a posli toho 13-14 rocneho starceka na zasluzeny odpocinok.

Měla by, ale záleží na tom obslužném software, zda to umí použít. Takže jedině zkusit.

Pokud je driver tv karty typu BDA tak při dekodování LAV decoderem HW akcelerace na 99,99% bude fungovat i s promem AltDVB.A dík za odkaz na AltDVB - velmi zajímavé

... programem... a stíhat by to měl díky HW akceleraci v pohodě.

záleží také za jakou cenu budete mít tu GTX 1650. Oficiální ceny se pohybují kolem 8Kk+ a to má vyšší cenu jak vaše stávající sestava která má hodnotu tak tisícikoruny.

mimochodem, pokud byste měl zájem tak bych měl na prodej Asus TUF 1650 GDDR6 za 6Kk + pošta. Na dnešní dobu férová cena. Minimální použití a záruka v Alze.

AltDVB je rozhodně zajímavá aplikace, uživatel se dozví i to co vědět nechtěl Aktuální verze akceleraci HEVC na NVidia kartě použít umí (tuner AverMedia TD310, RTX2060), stačí přepnout nastavení dekodéru.

Ještě jednou díky za názory a doporučení. Hry prakticky nehraju a kromě ČT sport a vysílání ČT obecně, všechny ostatní programy na DVB-T2 počítač stíhá bez problémů. Tak mě prakticky nic nenutí kupovat lepší PC a tu GTX 1650 bych příp. při koupi novějšího PC použil, zde jí mají poměrně stabilně v nabídce až mě to překvapilo: https://www.eldum.cz/pocitace-a-kancelar-pocit... a do teď pravidelně naskladňovali. Jo ten program AltDVB mi vyhovuje možná umí i kódované programy ale do toho jsem nepronikl.