» Poradna » Programy

Po zbourání Win7 nevidí externí disk

Na 1 měsíc starém NTB mi při startu najednou začal ječet větrák jak cirkulárka. Abych něco neoddělal, nuceně jsem počítač vypnul, jenže zrovna ve chvíli, kdy se aktualizovaly Win a ještě Norton. Závadu u větráku jsem objevil, čuměl tam do něj ze šasi takovej plastovej pásek, tak sem ho nasoukal zpátky . Jenže pak nastalo martýrium. Nečekal jsem, že "blbuvzdorný" win7 budou mít nějakej problém. Rovnaly se cca hodinu, pak teprve naběhly. Ve správci systému je všechno OK. Jenže připojím do usb disk nebo flashku, cinkne to a prd. Disk není vidět a ve správci se objeví další řádek se žlutým trojúhelníčkem a hláška, že ovladač řadiče pro velkokapacitní zařízení je poškozen nebo chybí. CD s Win nemám, je to taková ta interní instalace z nějakýho sektoru (NTB HP). Poraďte, co s tím. Díky předem.

Odpovědi na otázku

V podstatě jsi si odpověděl sám.

Zazálohuj si data a spusť opravnou instalaci z toho skyrtého oddílu a bude to přesně ve stavu, v jakém se ti to prodalo, ovšem instalace potom následně provedené instalace (včetně registrací) a včetně "kripl software" zase budou na svém místě a vše ostatní bude smazáno, tak na to pamatuj.

Nebo si stáhni / sežeň CD/DVD instalátor Win a z něho spusť opravnou instalaci a pak následně znova všechny záplaty apod. To platí i pro první odstavec.

Anebo úplně si zazálohuj všechna potřebná data a pak znič všechny oddíly, včetně toho skrytého a instaluj vše znova. Podmínkou je instalační CD/DVD, serial číslo a aktivace...