Po zapojeni procesoru PC nefunguje

Dobrý den,Mám problém s nové koupenym procesorem Intel core 2 duo. Po zapojeni mi nefungujegrafická karta anie vetraček na ni ne naběhne. Skousel jsem: Dat zpět staré CPU a PC fungovalo normálně. Vyndat baterku.Někde jsem četl ze by to mohlo byt zastaralou verzi BIOSu ale nemohl jsem nikde najítjak nainstalovat novou verzi BIOSu na mou základní desku. Předem děkuji za odpovědi.

Odpovědi na otázku

Opět - bylo by dobré říct, co máš za desku, z jakého cpu na jaký přecházíš.. prostě komplet hw výbavu (včetně zdroje) s tím updatem biosu je to dost možné...Je ale zvláštní, že při výměně cpu to ani neroztočí ventilátory.. + Apeluji na moderátory, aby poradnu přejmenovali na věštírnu...

Nové CPU: Intel® Core™2 Duo Processor E8500 Staré CPU: Intel® Pentium® D Processor 805 Základní Deska: Asus P5RD2-VMZdroj: Fortron ATX-300GTF

ako som už písal, nie všetky CPU so s775 idú do všetkých dosiek. A Ty máš ešte atypický ATI chipset. Doska podporuje len Pentium D a Pentium 4. Ak chceš upgrade, kup celý nový PC. Lepšie dosky podporuju C2D s FSB 266 MHz, ešte lepšie aj Tvoj s 333 MHz, takže ak chceš ostať pri C2D, hľadaj s podporou 1333 (reálna 333) MHz

Tvůj nový procesor bohužel není v seznamu procesorů, které lze do tvé základní desky dát ( https://www.asus.com/Motherboards/P5RD2VM/Help... ).

Kdo ti dovolil se v tom vrtat,když ani nevíš co do čeho instaluješ?

nie každý vie, že nie všetky dosky s775 vezmú všetky CPU s775

Jo a kdyby jen to.

škoda, že tie dosky nemali v názve P4-D, alebo niečo v tom zmysle, alebo FSB 200/800, aby bolo jasné, že berie len P4 a prvé C2D, ktoré začínajú na 200 MHz