Po zapojení grafiky nenaskoči obraz

Ahoj ahoj mám problém s grafikou Mal som staru 750ti na něj bol rovno zapajanie do monitoru to také modré ale tteraz mám novu 1050ti a na něj to neni takže to zapajam do výstupu z dosky a keď zapnem Pc my ukazuje že som to zapojil do integrovanej grafiky lenže mi nejde otvoriť ani boot F12 čo mám robit?

Odpovědi na otázku

Při zapojení gpu se vypne automaticky ta integrovaná gpu (pokud nějaká v cpu je). Takže při zapojení monitoru do desky se pc zapne, ale nic neukáže.Takže je otázkou, co to je za monitor a jestli má i jiné vstupy.

Ahoj monitor je BENQ

To je výrobce a ten má několik stovek modelů.. Tohle opravdu není věštírna. Ohni se a podívej se reálně co ten monitor má za vstupy.

Tzn, pokud má i jiné vstupy (jako třeba hdmi atd.) tak pořídit správný kabel, pokud ne, tak jedině převodník (ne redukce). Nebo koupit teda "moderní" monitor co nemá 10+ let a má digitální vstupy..

Tak dal som tam HDMI a tu modrú somarinu som ani nezapojil a už to funguje

Ty vole Samuely alespoň v rámci jednoho dotazu bys mohl udržet nick, když to nedokážeš v rámci poradny. A jednu blbou grafiku jsi také mohl řešit v jednom dotazu:https://www.zive.cz/poradna/aku-si-mam-kupit-... https://www.zive.cz/poradna/1050ti-potrebny-6...

"Při zapojení gpu se vypne automaticky ta integrovaná gpu"Vážně? Jsem si 100% jistý že se tohle v mé desce neděje a musím integrovanou vypnout manuálně. Když je vypnutá a vytáhnu všechny ostatní grafiky, tak se zase sama nezapne.Ale ano takto to také na některých deskách funguje, z praxe se s tím setkávám u starých desek (něco jako Phenomy, C2D apod, které měly ještě grafiku na čipsetu) U modernějších desek, kde je grafika v CPU už jsem tohle chvování neregistroval

Tady se to tazateli stalo, běžně se tu řeší, že někdo zapojí monitor do desky a nic to nezobrazí atd. Co jsme měl doma a zkoušel to různě, vždy se to tak chovalo. Pokud nějaká deska tohle má jinak, je to možné (můžeš hodit přesně jaká to je ? Vyzkoušel bych to). V biosu je běžně dané tohle na "auto", nesetkal jsem se, aby to v defaultu bylo přeplé jinak.

Jinak to, že by se to muselo přepínat ručně a vy potáhnutí gpu nenajede integrovaná, tak to odpovídá tomu, že to někdo v biosu vypl. Ale takhle aby se to chovalo, to sem teda neviděl (běžně v pc přehazuju mezi gpu a int g. když se něco zkouší a to bych se z toho zbláznil to pořád přepínat ručně).Můžeš teda udat tu desku na které to tak je? (a která má ve výchozím nastavení tohle přeplé jinak). To by mě fakt zajímalo..

Záleží jakou má desku, já mám desku Z 390 UD a v biosu mám možnosti AUTO, Enable a Disable. Když přepnu na auto tak po zapojení graf karty se mi interní vypne a není vidět ve správci zařízení po vindáni grafiky se mi automaticky zapne. Při enable jsou zapojeni obě dvě a při disable je grafika v proceroru vypnutá

Ale přesně o tom mluvím a v defaultu je tohle (co sem se setkal, tak vždy) dané na auto, tzn přehazuje si to deska..

A můj dotaz byl na desku, která toto v základu nemá a musí se to přepínat ručně, na což komplikátor neodpověděl..

Přesně. Tam piše že ACTION SI REQUIRED THIS COMPTER HAS AN ADD IN GRAPHICS CARD BUT THE MONITOR CABLR IS PLUGGED INTO THE INTEGRATED VIDEO CONNECTOR a bla a bla bla

Zapoj monitor do grafické karty.

A jaký má smysl dávat do PC externí grafiku a chtít fungovat na tu integrovanou?

Ok už to neriešte všetko je opravené a všetko fakci