Po zapnutí PC nefungují na televizi programy České televize

Dobrý večerMáme starou televizi Samsung (klasická velká bedna tvaru krychle 60*60)Zpozorovali jsme, že programy veřejnoprávní televize (ČT) nemůžeme sledovat, neboť po chvilce sledování vyhodí televize: Žádná služba Ovšem když mám počítač vypnutý, tak všechny programy ČT jdou bez problému.Internet přijímám přes Wifi přijímač, zkusil jsem ho odpojit, ale problém trvá stále.Nyní jsem zjistil, že pokud mám pouze otevřené toto okno a není tedy internet tolik využíván, tak jdou programy bez problémů. Ale jakmile jsem pustil video ve 4K na Youtube, tak ihned naskočilo na televizi žádná služba. Podotýkám, že se jedná o starou televizi a není tedy nějak připojená na Wifi.

Odpovědi na otázku

Nějak nechápu co a jak máte zapojené. Máte starou CRT televizi. Počítač s ní souvisí jak, je k ní připojený přes video, s-video nebbo scart? Nebo máte u TV set-top box na kabelovou IP TV?

TV a PC nejsou nějak propojeny. Do televize vede settopbox, do kterého vede kabel z antény.

Podle toho, co píšete, to vypadá, že máte IPTV, a váš modem/router či internetová přípojka neutáhne obě věci najednou. Toto bych řešil s poskytovatelem/operátorem.

Máte SetTopBox?

Ano viz. rozepsáno víše

No já odpověď neznám, ale odborníci asi budou potřebovat vědět, odkud ta stará TV bere signál:a) z vlastní antényb) ze setoboxuc) z kabele od UBCd) odjinud?e) jak jsou ta TV a PC, resp. router, od sebe daleko - nějaké interference?

Z vlastní antényJsou od sebe vzdálené cca 12m.

A ta vlastní antena je samostatná, nebo jde o domovní STA?

domovní

A programy mimo ČT jedou? Není to jen tím, že je ten signál ČT slabý a vypadává i sám od sebe? Nejde to ČT nainstalovat z nějakého jiného, výkonnějšího vysílače?

Ano všechny ostatní programy fungují. Sám od sebe nevypadává, když není PC zapnutý, tak jdou bez problému.

Není to tím, že se prostorové obvody aretovaly na kalibraci transpondéru a došlo k tachyonovému výboji, jenž zničil časovou matrici?

Ne, prostě do toho moc třískal!

Může to být kombinace slabého signálu, poškozeného koaxiálního kabelu, do kterého proniká vf rušení z PC a špatného kontaktu v konektorech. PC je zdroj všech možných frekvencí, které chca, nechca pronikají i mimo něj a slabý signál mohou zrušit. Pokud máš na cestě od antény nějaký zesilovač, zkontroluj napájení. ☺

Vydrž, možná jde o STA, pak by to bylo jasnější

ano, jedná se o STA

Pozor, jelikož jde o STA. nejdřív bych oddělil nulované stínění u kabelu ze zásuvky STA. Jsou na to oddělovací přípravky, za pár šupů. Nejdřív si přečti:http://www.zive.cz/poradna/napeti-v-antennim... a pak sháněj oddělovací člen. Tohle může způsobit neuvěřitelné věci.

Ovšem já nemám PC s TV nějakým způsobem propojený.

Jasně, ale tímhle bych začal, protože to někdy vyvádí nepochopitelné věci. Je to spojeno po síti, a nikdy nevíš, co je na kabel STA zavlečeno, a jak to bude reagovat s jinou elektronikou. Neříkám, že se to vyřeší, ale je potřeba nejdřív eliminovat zemní smyčky z STA.

Zkus nejdřív třeba tohle: https://www.alza.cz/hama-antenni-galvanicky-o... Tím nic nezkazíš. Ono aby jiskřilo mezi stíněním antenního kabelu, a vstupní zdířkou TV, určitě není dobré.

Díky za radu zkusím to. (omylem jsem dal nesouhlasím)

Mě to netrápí, nepovažuju se za všeználka, jen jsem měl taky problém s TV a satelitním přijímačem, kdy TV vyváděla psí kusy. Tohle by k zásuvkám STA měl dodávat ten, kdo instalaci dělal. Spousta problémů by se neobjevila.

Děkuji moc za radu, zakoupil jsem galvanický oddělovač a TV funguje. Děkuji moc za radu.