Po zapnutí PC jen černá obrazovka

Ahoj, můj stolní PC přestal ze dne na den fungovat. Budu se snažit popsat svůj problém, co možná nejlépe, ale nejsem IT odborník, tak mě prosím omluvte. Zároveň jsem procházel rady z minulých let tady na foru, ale nic mi nepomohlo a ani nepopisovalo můj problém. Po zapnutí naběhla základová deska, ale když se měl bootovat windows, tak začal počítač pípat. Bylo tovelmi rychlé pípání prakticky bez přestávek. Zkoušel jsem PC několikrát restartovat, ale stále to dělalo to samé. Potom jsem trošku googlil a všude se psalo, že když PC pípá, tak je nejspíš problém v komponentech a ať je zkusím vyndat, očistit spoje a znovu dát zpět. Nejprve jsem zkoušel vyndavat RAM a už od chvíle kdy jsem tam nechal jen jednu ze dvou se nesnažila ani nabíhat ta základová deska, jen se roztočí větráčky, ale nic dalšího. Mám základovou desku Asus a svítí na ní červená kontrolka MEMOK, našel jsem že by to mělo opravit poruchy při bootování u DRAM. Po zmáčknutí kontrolka začne blikat, PC se párkrát restartuje, ale stálne jen černá obrazovka. Dále jsem zkusil vytáhnout grafickou kartu, ale nic se nezměnilo. Monitor jsem zkoušel a s ním nic není. Na pohled není se základovou deskou nic v nepořádku. Rád bych popsal ostatní komponenty, ale z hlavy je bohužel nevím. Nenapadá Vás prosím ještě něco, co by mohlo tuhle situaci vyřešit? Díky, Honza

Odpovědi na otázku

To pípání je kód chyby, jak přesně to pípalo? Typicky je to kombinace několika krátkých a dlouhých pípnutí.Pak stačí kouknout do návodu k desce kde bude seznam těhle beep kódů s popisem co znamená

právě že to nebyla žádná kombinace pípalo to fakt skoro bez přetávky strašně rychle za sebou.

Vypada ze to mas nejak rozbity, asi to dej radsi do servisu at se ti na to podiva odbornik.

Vytáhnout paměti z desky je nedobrý nápad. Bez paměti se na monitoru nic nezobrazí.. Obraz nepůjde bez paměti a grafiky.. Pokud ti tedy po startu nabíhá info z Biosu, vejdi do jeho nastavení a jukni na teplotu CPU.. -> zkontroluj chladič na CPU Jednou z možných závad je zdrojNabootuj fleškou Linux Ubuntu - jen otestuj, zdali je grafika v pořádku.. Možností je vícero.. včetně nabootování instalačkou Windows -> oprava spuštění systému, apod.. Tipl bych si na zdroj. To je de facto problém lidí, kteří na zdroji šetří a kupují místo kvality sračky, který se zdrojům podobají jen po vizuální stránce..