Po zapnutí PC černá obrazovka, nouzový režim funguje. Obnovení nepomohlo.

Ráno jsem zapnul PC, vše jelo krásně. Po asi půl hodině brutální zásek, vyskočili barvičky jak na Matějské. Musel jsem to hard resetnout. Po opětovném zapnutí černá obrazovka a nešlo nic. Zkusil jsem nouzák, ten funguje více méně normálně. Říkal jsem si že grafika na onom světě, ale v nouzovém režimu vše zobrazuje více méně normálně. Obnovení systému jsem zkoušel (nějaké aktualizace jsem si nevšiml ale co by kdyby), nepomohlo. PC běželo do této doby naprosto v pořádku, několik let. Někdo nějakou radu nebo rovnou pro novou grafárnu?Win 7, i5-3450, AMD HD 7800

Odpovědi na otázku

Grafika. V nouzovém režimu občas dokáže fungovat, ale jakmile se ovladače snaží v normálním režimu použít grafiku, tak to padne. HD 7800 je už poměrně historie.

Chtěl jsem to topení vyměnit, ale takhle odejít nemusela :(

Proč? Buďte rád, že přežila tak dlouho. Jinak jak bylo uvedeno níže, máte CPU Core s integrovanou grafikou. Přepněte se teď na ní.

V nouzovém režimu ta grafika asi jede jen v nějakém základním módu. Zkus ji vyndat a použít IGP.

To je mrtvá grafika. V nouzáku to jede bez ovladačů jen v základu. Grafika to tedy může zvládat, i když je nakopnutá. Jakmile ale jdete do Windows a ovladač po ní chtějí všechno a plnou akceleraci, tak už to nedá.Stává se to běžně. Je prostě po ní. Budete muset jet buď na integrované, případně, pokud chcete hry, tak kupte novou.PS: normálně jí z PC vyndejte, monitor zapojte do základní desky. Integrovaná grafika by se měla sama aktivovat. Pak jen ve Windows donahrajte aktuální ovladače k integrované grafice (možná si je stáhne sám Windows update). PC bude funkční.

Jasně, to mě napadlo jako první, jen jsem doufal že mi tu řeknete něco ve smyslu: klikni na 3. ikonku zprava a bůh ti ji opraví.Nicméně díky za rychlé odpovědi. Snaha se cení :).

Tak bohužel, jsme jenom ajťáci, zázraky nemáme v popisu práce

Tak on by se asi dokázal najít někdo, kdo by to dokázal identifikovat přesně a opravit. s jádrem nic nebude. Jsou lidi co to umí a mají na to nástroje. Nicméně u takové grafiky to fakt nemá smysl, protože oprava by byla výrazně dražší než nová grafika. Už za 3000Kč může koupit RX 570 (3500Kč s rozumným chlazením), která má prakticky jednou takový výkon, i kdyby měl HD 7870, natož kdyby měl pomalejší HD 7850.

Jasně že opravit by to asi šlo (bez ohledu na rentabilitu), ale mluvím o tom jeho poklepání na ikonku a voalá