» Poradna » Notebooky

Po zapnutí ntb se nenačte windows

Po zapnutí notebooku se mi nezačne načítat windows, ale je jen černá obrazovka. Pokoušel jsem se o opravu a vyhodilo mi to tento problém:Název události problému: StartupRepairOfflinePodpis problému 01: 6.1.7600.163865Podpis problému 02: 6.1.7600.163865Podpis problému 03: unknownPodpis problému 04: -1Podpis problému 05: AutoFailoverPodpis problému 06: 1Podpis problému 07: NoOsInstalledVerze operačního systému: 6.1.7600.2.0.0.256.1ID národního prostředí: 1029Podrobnosti relaceSystémový disk = \Device\Harddisk0Systémový adresář = D:\WindowsSpuštění automatické kontroly = 0Počet hlavních příčin potíží = 1Proveden Test:Název: Zkontrolovat aktualizaceVýsledek: operace byla úspěšně dokončena. Kód chyby = 0x0Doba trvání = 31msProveden test:Název: Test systémového diskuVýsledek: operace byla úspěšně dokončena. Kód chyby = 0x0Proveden testNázev: diagnóza chyb diskuVýsledek: operace byla úspěšně dokončena. Kód chyby = 0x0Doba trvání = 125ms Proveden testNázev: Test metadat diskuVýsledek: operace byla úspěšně dokončena. Kód chyby = 0x0Doba trvání = 31ms Proveden testNázev: Test cílového operačního systémuVýsledek: operace byla úspěšně dokončena. Kód chyby = 0x0Doba trvání = 109ms Proveden testNázev: Kontrola obsahu svazkuVýsledek: operace byla úspěšně dokončena. Kód chyby = 0x0Doba trvání = 31419ms Zjištěna hlavní příčina:Na disku nelze najít žádné soubory operačního systému:Opravná akce: Oprava tabulky oddílůDobra trvání = 48937msNevíte Ukázat celý příspěvek

Odpovědi na otázku

Nefunkční HDD|SSD nebo diskový řadič.Nesdělil jsi typ NB.Co s tím?Je NB v záruce?ANO => reklamace u dodavatele;NE => servis -> diagnostika závady (~ 500 Kč).Pravděpodobně bude třeba vyměnit HDD|SSD|MB.

Boot z LiveCD. Zjistit, zda je HDD viditelný. Pokud ano, zda je dostupný. Pokud ne = servis.Pokud ano = mohlo dojít jen k poškození dat na disku. Reinstall.To s LiveCD bych vyzkoušel jisto jistě. Servis případně až potom.

Hiren'sBootCD a projeď si disky. Laskavě mysli příště na to, že občas se podívat na S.M.A.R.T. a jak je na tom povrch disku není na závadu. Buď diagnostikou výrobce nebo HDTune přítomen na Hiren'sBootCD:http://www.hirensbootcd.org/download/pálíš ISO jako obraz obsažené v archivu. Pak se aktivuje DOSu podobné menu a vybereš požadovanou operaci dokonce umí i opravit poškozený zavaděč či filesystém.

A ty máš systém na disku D? (systémový adresář)Podrobnosti relaceSystémový disk = \Device\Harddisk0Systémový adresář = D:\WindowsSpuštění automatické kontroly = 0Počet hlavních příčin potíží = 1Přijde mi to jako poškození MBR tabulky.

Ne ne, měl by být na C

Ale ho máš na D:\ ! A pri bootovaní sa hľadá systémový disk, ktorý je zásadne C:\

Systémový disk je zásadně c: ? A to máš odkud?

Já temu nerozumím,jen že pár let zpět podobnéhttp://www.windows7.pl/forum/index.php

A čo takto?http://cs.wikipedia.org/wiki/Diskov%C3%BD_odd%C3%ADl- Práce s oddíly: "Microsoft WindowsPod operačním systémem MS Windows je obvyklé provozovat jedinou jednotku C: a zde se ukládají všechna data včetně souborů operačního systému a odkládacího souboru. Specialisté ale dávají přednost dělení na disk systémový, datový a odkládací jakožto samostatné oddíly. Zatímco použití jediného oddílu na vše klade vyšší nároky, na údržbu systému je řešení s více oddíly praktičtější, při potřebě měnit logické oddíly a obsah. K tomu se používají další programy jako je net-runna Enterprise, Acronis Disk Director Suite, diskdump, Paragon Partition Manager, Norton Partition Magic nebo Norton Ghost. Uživateli je tak umožněno při využití více oddílů rychlejší zotavení z nákazy viry, trojskými koňmi nebo z jinak poškozeného operačního systému."

A teraz buď múdry - ms lover - najskôr si over - potom pindaj! Mrkváci si to tak so svojim OS spravili, že všetky svoje potrebné súbory dáva na C-čko!

Ale vůbec ne. Dokonce i v tom, co jsi tu tak vítězně odkázal, a ani nečetl, se jasně potvrzuje, jak moc tomu rozumíš.Cituji z tvého odkazu:Primární oddíly diskuPC BIOS umožňuje definovat v MBR umístěném v prvním sektoru disku čtyři primární oddíly. U primárního disku by právě jeden z těchto oddílů měl být označen jako bootovací (tedy jako ten, ze kterého lze nahrávat operační systém). V MS-DOS a dřívějších verzích Microsoft Windows bylo nutné, aby byl operační systém nainstalován na primární oddíl, který byl po nabootování označen jako disk C:.Hlavně si přečti poslední větu.Tak co mi ještě povíš? A co myslíš pojmem systémový? To, kde je složka /Windows? Hmm?

jo panove je videt ze uz DOS neznate. pracuju v DOSu doted (a nejradeji). mam pracovni pocitac kde je systemovy disk G. na C jsou programy, na D kupodivu data, E jsou taky data ale zalohovany a na F mam stary věci ještě z predpotopnich compu. jo uznavam pro loulevl format se mi disk G zobrazoval jako C.neodpovídat, uz se sem vracet nebudu.petr

Nevím , nakolik jsi zdatný v počítačích. Zkusil bych přes nějaké LIVE CD zjistit, zda je vidět oba oddíly disku (předpoklad, že máš v NBT jen jeden disk a je dělený) a pokud PC rozumíš , tak použít příkazy FIXBOOT a FIXMBR https://www.google.cz/ ( něco o tom), a pokud nerozumíš PC , povolat "velmi zkušené posily" a nebo servis v nejbližším obchodě s PC.

já osobně bych taky nejdříve zkusil FIXBOOT a FIXMBR přes instalační medium windows nebo pokud máš recovery disc (dá se tušimže stáhnout na webu MS) Nabootovat z recovery cd nebo instalačního media a pak dát možnost opravit PC a použít příkazový řádek pro zadání výše zmíněných příkazů. Mělo by to opravit MBR a zavaděč pokud to nepomůže tak hledat jiná řešení