» Poradna » Notebooky

Po zapnutí notebooku,hraju hry a během 20min se mi sám restartuje.Co mám dělat.

Píšemi to : V počítači došlo k problému a je třeba jej restartovat.Právě shromažďují informace o chybách a následně provedu restartovani.

Odpovědi na otázku

Něco jsi upekl, gratuluji :) . Notebooky nejsou na hraní her stavěné (nemají jak dostatečné chlazení, tak komponenty jsou v úspornějších variantách a jednoduše neunesou tak vysokou zátěž - samozřejmě nepočítám obludy za 70 táců od Eurocomu nebo Alienware) .

A proto na notebooku mám jen 1 hru,mě se to restartuje i když jsem třeba na facebooku.

V dotazu ale píšeš v množném čísle „hraju hry a během 20min se mi sám restartuje“To prostě smrdí vysokými teplotami nejenom CPU, ale i HDD a GPU. Pokud nezabere vyčištění žebrování chladiče (např. vzduchem ve spreji) , tak pomalu šetři na nový notebook (pokud hraješ hry, tak samozřejmě stolní PC) .

Že se ti restartuje i při nenáročných programech, to může znamenat, že už je něco poškozené (teplem) a zlobí to i při nízkých teplotách.

co máš dělat ? Podle popisu závady "se mi sám restartuje" tady bohužel nikdo nezjistí co se stalo.Zkoukni prohlížeč událostí, zkus logovat teploty, prověř s.m.a.r.t disku a jeho povrch, prověř viry a celkovou kondici systému včetně balastu co se spuští po startu - pak budeš určitě moudřejší..Pokud všechno tohle nesvedeš tak nejsi ten kdo by to měl opravovat a tudíž jsi tady na špatném místě... bohužel..

Rudo,tys tomu dal na pr.del..

Vypněte si automatický restart a pak si také přečtěte ten uložený soubor o chybách a příčině restartu. Ale asi se vám už podařilo něco přismažit.

Důležité: úvést operační systém, a typ NTB.

NB použiva v tomto prípade záchrannú brzdu , vypne sa !