» Poradna » Notebooky

Po zapnuti notebooku mam jen cerny obraz

Zdravim, chtela jsem se zeptat, jestli mi nemuzete poradit co s tim. Nechala jsem preinstalovat ntb a dnejdriv jel normalne, dnes jsem ho zapla, bylo tam napsano stop a nejake cisla, potom vyskocila tabulka ve s nadpisem POCITAT NELZE SPUSTIT.... potom se neco nacitalo a dalsi tabulka OBNOVENI SYSTEMU...dala jsem obnovit a potom najela plocha. Prisel prcek od kamaradky ntb vypnul a uz jsem ho nerozjela. Spis takhle hrci, ale nenajizdi obrazovka je cerna. Dekuji

Odpovědi na otázku

Obrať se na toho, kdo ti to přeinstaloval.Nebo to raději dej někomu kdo tomu skutečně rozumí...

Tomu jsem volala a pan mi oznamil, ze nevi co by s tim mohlo byt a az bude mit cas se zastavi. On je pracovnikem v servisu, tak jsem doufala, ze jeho inzerce oprav neni chytak.

Jen tak pro zajímavost, kolik si za tu "přeinstalaci" řekl??

500 kc.. puvodne jsem mu dala pc s virem. Ntb se jen zapnul najela obrazovka a pak zbelala a nic.

Zadna rada, cim by to mohlo byt asi nebude :( do servisu poputuje urcite

pokud by ti to přeinstalival dobře, vypni to, minutku pauza a zapni start siučastně s příslušným tlačítkem F, v mém jde o F8 Za pokus to stojí, nic nezkazíš

Jste uzasnej najel aspon obraz.... ted je na liste Press <F2> to enter Setup, <F12> to enter MultiBoot Selection Menu

do úžasnosti mám dalekoto je zřejmě něco s nastavením snad BIOS, ale nic pro mě, ale zdejší znalce. Pokud se tě neujme někdo ted, tak až v noci

Ale i tak, mockrat dekuji..... jen vase rada byla radou uzitecnou, to ze s tim musim nekam zajit, vim i bez napovedy pres internet :)

Mě zlobí Toshiba i bez přeinstalace, seká se na netu, pokrok je že už jen na FF, po aktualizacich, dostal jsem odkaz na opravu z Esetu, jinak bych byl vedle i na chrome. Zrovna se seklo na ff a obnovovalo po vypnutí. Nic nevydrží věčně

Mohu tě ubezpečit, že těch 500,- Kč byly vyhozené peníze. Problém je, že si všichni myslí, že přeinstalací OS opraví vadný počítač. Ne. Usmažený chipset/grafiku a ucpané chlazení skutečně reinstalací OS nelze opravit. Každý notebook je třeba pravidelně každý rok rozebrat a vyčistit chladící systém. A ne, profounutí fénem či vysavačem skutečně nepomůže. ☺

co myslíš konkrétně tím vyčistit chladící systém..?

já ne, můj dokonává Přecu jen 7 let den co den pracovat to není sen