Po vypnutí počítač nejde delší dobu zapnout

Dobrý den, navrhnul jsem do práce sestavu (zdroj Seasonic Focus Plus - 850W, motherboard ASUS PRIME TRX40-PRO, AMD Threadripper 3960X), kterou nám v Alze poskládali, a řeším nezvyklý problém, že po několika týdnech spolehlivé práce, když kolegyně počítač vypne, nejde nastartovat 30 minut, hodinu, dvě. Pak už ano. Setkali jste se s tím? Myslíte, že to je na reklamaci... zdroje? Desky? Nebo při návrhu něco opominul? Na desce svítí diagnostická LED i display, jen neukazuje žádný konkrétní error code. Děkuji za každou radu. : )

Odpovědi na otázku

tak asi to musis vyskusat, ked ti to skladala alza (to je naozaj napad, dat si v alze skladat firemny pocitac) tak to tam cele posli na zarucnu opravu

Pro mě byl úspěch, že se mi podařilo prosadit, že to nebude další dual Xeon od Fujitsu za 120K. :D Nicméně náš ajťák pak dělal rozborku sborku a očividně to nevedlo ani k řešení ani k diagnostice problému. :D

problem je, ze na vyskusanie potrebujes nahradne komponenty, takze ak mas iba 1 taky PC, tak nemas sancu. Ak mate "ajtaka", tak nechapem co v poradni robis ty.

Tak já jsem ten, kdo si to slíznul, že se koupil počítač bez NBD záruky. :D

ked ten pocitac normalne ide, tak by som to zatial moc neriesil. Robi sa 8hodin denne, takze ked koncis napr. o 16:00, rano ho urcite zapnes.

Na reklamaci to urcite je. Nejpravdepodobnejsi pachatele jsou opravdu zdroj a deska. Ale pokud jste to nekoupil jako hotove PC, budete si to muset diagnostikovat sam. Tady se samozrejme nabizi zacit proste a jednoduse pokusnou vymenou zdroje.

Díky, zkusím to tak udělat. Konečně pořádný důvod, proč mít modulární zdroj. :D

Ja bych pro zacatek zkusil vypnout rychle spousteni ve Windows, treba se neco zvejklo v tom.

To by snad alespoň naběhla obrazovka / BIOS. Takhle z celého počítače svítí jen kontrolka na motherboardu.

Už len, či ho Ona skutočne "vypne". Alebo sa vypne sám...

tohle dělá nejspíš zdroj. Stává se to u starších počítačů - pokud to nejde zapnout tak vytáhnout napájecí kabel ze zdroje, zmačknout několikrát zapínací tlačítko počítače a až přestanou problikábat diody tak napájecí kabel zapojit a zapnout - pokud se v tomhle okamžiku zapne, tak je to jasně zdrojem kterej nenabíhá pokud má nabitý kondenzátory.

Díky, zkusím, byť je to nový workstation.