» Poradna » Programy

Po vypnutí hry zčerná obrazovka

Zdravíčko pánové,potřebuju poradit s takovou (snad maličkostí)...Vždy když si zapnu hru a hraju ji třeba půl hodiny, tak po jejím vypnutí mi zčerná obrazovka a počítač je nepoužitelný.. Nejde nic jiného, než restart.Teploty při hraní jsou v rozmezí 38-45 st. takže hádám, že teplotama to asi nebude, hm?Jinak klasicky win7 64bit, 4gb ram, 2tb hdd, grafarna amd r7 260xDrivery nainstalovány na GK, Zákl. desku, zvukovku, chipset, prostě ovladače jsou. DirectX 11Jedná se o hry kupované, originální, žádné cracknuté verze (Call of Duty 4, Far Cry) a také hry jako League of Legends, CS:GO... prostě všechny hry...

Odpovědi na otázku

Zas AMD že by se nedokázala přepnout z 3D režimu do 2D!? Kdyby to byl notebook s přepinatelnou grafikou tak to pochopím...

Oni tu grafiku urcite vytvorili proto, aby neco neumela. Co se s tim da teda dělat? Teda krom toho, že bych to měl vyhodit, rozšlapat a další podobné zbytečné rady?

google: "black screen after exiting game"

Uz jsem na to prisel. Dekuji za neochotu zúčastněných jakkoli mi poradit (krom tedy odkázání na google a výsměchu). :)

to je v poho mě 260ka taky mrzne ale jen když se nudí v klidu při prohlížení netu jak hraju tak vše jde skvěle ale jak nic nedělá zamrzne už měsíc se v tom drbu taky nevím co stim asi výrobce chce abych hrál každej den 24hodin

No a mě přijde divné, že když jsem poprvé zapnul LoL, tak jsem v klidu hrál. Když skončila hra, tak už jsem se do winu nedostal, bo black screen. Další hru se to nestalo. Pak jsem hrál Far Cry 3, když jsem vypnul hru(Quit to desktop), tak o5 black screen. Po restartu jsem zapnul zase Far Cry a po vypnutí už se to nestalo. Párkrát jse mzkusil hrát libovolnou dobu a v pohodě. Už se to neopakovalo. Nainstaloval jsem CS:GO, spustil, v klidu hrál, žádné lagy a když jsem chtěl do winů, tak opět BLACK SCREEN! Teploty jsou MAXIMÁLNĚ na 45-50%, takže už jsem docela bezradný.....

Drivery jsi zkoušel? Sice píšeš že maš nainstalované ale jestli máš aktuální..Pak třeba zkusit starší driver.. nebo zcela jiný driver (Omega třeba)Dělá ti to i když daš Alt + Tab? že maš black screen a čau?

Zkoušel jsem starší driver, novější i beta. Od té doby, co mám ten beta ovladač, tak nemám problém s Far Cry 3 ani s jakýmkoli CoD, ale to CSko to nějak furt nechápe.. u CSka se mi to stalo i při alt+tab, u LoLka nevím, to budu muset vyzkoušet, až budu doma..

Zkus co se dá... pokud to bude dělat jen CSko.. tak se nedá nic dělat.. I mi se hry pod source enginem nechovají zrovna přátelsky.. někdy dam alt+tab a zpět do hry se už nedostanu protože black screen... (ale furt to mužu alespon sestřelit přes správce uloh)Pak bych zkusil změnu nastaveni CS, pokud by to dělalo jen u něj... třeba D3D nebo OpenGL.. ruzne stupně rozlišení.. To jsou hlavní věci, které se "přepínají".

Budu zkoušet no.. co jiného mi zbývá :) Ale jak říkám, když jsem poprvé spustil FC3, tak jsem v klidu hrál, ale když jsem dal ukončit hru, tak už byl počítač nepoužitelný, tak jsem odinstalil driver a naistaloval další a to mi FC3 "zčernalo" po 10 minutách hraní.. tak pak ten beta driver a FC3 bez problému, LoLko vyzkousím, až budu doma a dám vědět a to CSko taky pak zkusím. Zatím díky za rady.

Zkus kdyžtak ty omegy :) za zkoušku nic nedáš a já na nich fungoval docela dlouho, když jsem měl Radeona.http://www.omegadrivers.net/

Okay, testnu doma hry, pokud ze mě budou dělat chuja i nadále, tak zkusím tohleto a dám ti vědět, díky moc

teploty máš super já mám při hraní 62 klid 29 hele já už zkoušel všechno i starší catalysty fakt nejde nic kartu budu vracet už mě to nebaví mačkat pokaždý hard reset na skříni jestli jí máš v záruce vrat jí udělám to taky ,vezmu EVGA GTX 750 to je tak nák podobný tomuhle radeonu

Že by to fakt dělala karta toto? V záruce je no... no, uvidíme. Každopádně dík za informaci.

Jo, prej to může být i zdrojem :) Já mám teda 400W zdroj, ale někteří proroci praví, že je zapotřebí těch 450-500W zdroj, tak nevím. O.o

To by ti padlo při zátěži (hra) když by to nedaval.. a ne při vypnutí IMHO

Takže buď problém v softu nebo je to fakt dmnce ta grafárna :D

ne to není zdrojem ty karty sou divný fakt ,zdroj mám SeaSonic S12II 520 ,ano píšou na krabici grafiky minimum 500w to jsem ted vyčetl zní

Prosímtě mám ten samej problém počítač mám grafiku radeon 8gb 16gb ram intel i5..