» Poradna » Programy

Po výpadku proudu PC nenastartuje

Ahoj. Po výpadku proudu a znovuzapnutí PC najede nabídka, že PC nebyl řádně vypnut, jestli nnastartovat normálně, v nouzovém režimu atd... Ať vyberu cokoliv, tak se objeví logo Window a pod ním ten krátký teploměr, pak je na obrazovce černo a po pár vteřinách se PC zrestartuje a začne to znovu. Zkoušel jsem vložit CD s instalačními Windows XP a vybral "opravit", ale stejně to nepomohlo. Než budu Windows XP znovu instalovat, tak zkouším, jestli s tím nemáte nějakou zkušenost. Zřejmě se tam odmazal jen nějaký důležitý soubor, ale vědět který a zkusit ho tam nakopírovat z jiné instalace. Dík za rady

Odpovědi na otázku

Nedá se úplně přesně poznat, zda instalační CD vůbec NABOOTOVALO. Pokud ne, vada je téměř stoprocentně (nepočítám s poškozeným médiem) v HW, pokud ano, chystej se na přeinstalaci.

Nabootovalo a proto jsem mohl vybrat "opravit". Něco to chvíli dělalo a potom se objeví hláška, že příklazem exit dokončíte program a objeví se programový řádek C:.> kam lze příkaz EXIT napsat

V tom pripdade jste nespustil opravit, ale spustil jste konzoli pro opraveni.

Pokud nejde spustit systém z nouzového režimu ani oprava instalací Windows bez ovlivnění dokumentů, tak udělejte čistou instalaci na nový oddíl. Potom stačí přetáhnout dokumenty z poškozeného oddílu.

Disk jsem připojil k jinému PC a dokumenty zkopíroval na jiný disk, takže to není problém. Spíš mně jde o to, abych nemusel nově instalovat, ale mohl tu instalaci nějak opravit, případně doplnit nějaký soubor, který se smazal nebo poškodil a proto asi zdárně XP nenabootují. Prostě kddyby byl nějaký software, který by dokázal zkontrolovat na disku všechny soubory, které Win XP pouřívá na záčátku po bootování

Připoj disk znovu k jinému počítači a smaž soubor Pagefile.sys. Někdy to pomůže (ne vždy, ale když to nepomůže, tak neuškodí).

Jo, a ta kontrola disku, co se už zmínil kolega Dědek, tak ta je samozřejmostí...

Nepomohlo....

Nejprve bych spustil nějaký LIVE OS a zkontroloval bych disk.

A já zase, jako obvykle "s rejpnutím". Klon OS je kde? Mohlo to být za pár minut bez stresu, bez problému i bez námahy, hotové "v cukuletu". (Přirozeně za předpokladu, že HW je OK.)

Máš naprosto pravdu. Přesně to jsem řekl tomu kamarádovi, kterému to teď řeším. Říkám to všem, ale je to marný,, je to marný, je to marný....

Já vím. Učit se, učit se a to třetí už jsem ..... (zato, za tu pitomou dřinu - a instalace, pokud probíhá bez "vady" je vrchol debility, ztraceného času a intelektuání debility - budeš mít víc lovů). Možná.

No řekněme. že se mně u něj to vynaložené úsilí neztratí, ale stejně bych to tadši obnovil z klonu...