Po výměně RAMek mi nejde spustit PC

Dobrý den, měl jsem ramky 4gb, vše šlapalo tak jak mělo, ale 4gb už je prostě málo, tak jsem si propujčil od kamaráda na zkoušku Kingston (16GB KIT DDR3 1600MHz CL9 HyperX Beast Series). A ted mi nelze sputit počítač. Základní desku mam GIGABYTE GA-P55A-UD3... Byl bych rád za každou pomoc.. Ps: moc se v tom nevyznám:(

Odpovědi na otázku

Dual rank vs. Single rank.

Dual Rank

Pozor. Dual rank, není totéž co Dual channel. ☺

Ano, ani Single Sided RAM VS Double Sided RAM neni to iste akoDual rank VS Single rank.

Pak bych ještě doplnil, že Dual channel není totéž co Dual sided.

Á, nemas pravdu, pretoze vyraz "Dual sided" sa nepuziva. Ked ho nahodis do Googla, tak Ti zobrazi "Double Sided"Ale naozaj nechcem rypat, ale debata je dobra lebo naznacuje uzivatelom,ze RAM a RAM nemusi byt to iste.Pozicat si RAMky od kamarata, ktore do slotu pasuju, este nemusi byt vitazstvo.Zakladna doska je ako baba, musis vediet ako jej vyhoviet.

takže s tim zkrátka nemohu nic dělat? Nebo to pujde nějak vyřešit?

Na stranke vyrobcu Tvojej dosky (pozor na reviziu)http://www.gigabyte.com/products/product-page.aspxnajdes "Memory Support List" t.j. pametove moduly, ktore doska podporuje.Priamy odkaz na PDF:http://download.gigabyte.eu/FileList/Memory/mb_memory... Ale 8 GB modul tam nenajdes.

Doska GA-P55A-UD3 podporuje "4 x 1.5V DDR3 DIMM sockets supporting up to 16 GB of system memory"T.j. 4x4 GB. Od kamarata 16GB KIT DDR3 je 2x8 GB?

2X8GB