» Poradna » Ostatní

Po výměně procesoru pc jede ale nejde monitor

Ahoj mam dotaz koupil jsem nový procesor do socketu 775lga Inter Core Duo e8500 3.16 ghz dal jsem ho do sveho pc..pc se zapl ale nenaskocil monitor stary procesor jsem dal zpet a opět jede neví nekdo co s tim? predem dekuji..:)starý procesor : Intel Pentium E2140 1.60ghzco mám nový s problemem: Intel Core 2 Duo 3.16ghzzákladní deksa : Foxconn 945 7MC SeriesRam: ddr2 4gb-2x2gb 800mhzGPU: nvdia geforce 8600 gt 256mbZdroj: 45w nebo 60w ted nevím ještě jednou dekuji za kazdou radu ..:) :/

Odpovědi na otázku

PC se zaplo ale deska nedetekuje CPU, tudíž nic nenajede.http://www.cpu-upgrade.com/mb-Foxconn/945G7MC-KS2HV.... Pokud jsem trefil správnou desku tak ani s případným update biosu podle té stránky nepodporuje E8xxx procesory.Nejsilnější CPU bude E6700 nebo X6800

aha tak to je na prd a podival by jsi si me po nejake desce kde by mi jel ten intel e8500 duo 2 3.16ghz socket 775 jel? předem moc děkuji:)

No CPU co máte stojí na aliexpresu 5 dolarů s dopravou a to ještě jen proto že je to přes 3GHz (3.16) E8400 stojí polovinu a má přesně 3GHz. Podobně výkonný C2Q stojí 7-8 dolarů.Deska k tomu CPU na ALI stojí 30+ dolarů a u ní je větší risk že nebude plně funkční.na aukru komplet PC za 1050 s vašim CPU (HP DC7900 SFF) a pokud se nepletu tak ta deska zvládne i C2Q, dá se tam i vybrat, prodává se jich spousta řádově do 1300.Za 1500 je tam mašina rovnou s C2Q. Ale dejte tisícovku nahoru a máte i5-2400 v dle mě kvalitnějším Dell optiplexu - https://aukro.cz/dell-optiplex-790-intel-i... pro hrubé porovnání s vašim CPU: https://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core2-Duo-E...

jinými slovy pokud nenarazíte na někoho kdo bude prodávat socket 775 desku, ideálně s nějakým Q45 čipsetem, za řekněme stovku-dvě, tak nemá smysl o tom uvažovat. A nákup desky za 1000 když za 1200 mám funkční celý počítač...C2D E6700 stojí na ali také 5 dolarů s dopravou, X6800 se bohužel prodává za 30+

Jak jsi poznal že PC jede? Až do nabootovaní Windows? Spíš asi nejede.

Zdroj 45 nebo 60W? To fakt asi ne...Jinak je to dost jednoduché, E8xxx není podporován:http://www.cpu-upgrade.com/mb-Foxconn/945G7MC-KS2HV.... A upřímně kupovat do téhle vrány cokoli nového (ať je to myšleno jakkoli, pokud to není zdarma či za odvoz) je naprosté plýtvání penězi.

Tak E8500 za 5 dolarů z Ali by mohl být slušný upgrade proti tomu co má. Těch 120 korun je v pohodě cena za to že mi ho někdo hodí do schránky, kdybych si ho měl někde vyzvedávat, tak by mě pravděpodobně vyšlo dražeji s ohledem na nutnost dopravy a čas s tím spojený.Problém je že ta deska je fakt stará s podporou Pentia D a nejnovější C2D a C2Q neumí.Já minulý měsíc hledal něco levného k čemu můžu přidat starý EC zdroj, použít starší bednu, uplatnit u toho starý 19" monitor, starou klávesnici a myš. Chyběla mi deska, CPU a paměti, za 350 jsem koupi Q6600 s nějakou MSI deskou, chladičem a 4GB paměti (a to ne bezcené 1GB moduly, ale 2GB moduly co na aukru jedou po cca 150 korunách ve velkém).Chce to jen chytit nabídku, kde to bude někdo prodávat tak levně, samotnou desku koupí těžko, často se to prodává právě jako komplet, deska včetně CPU, případně s pamětí. Ty CPU jsou svým způsobem nezničitelné, takže jich nebude ubývat tolik jako desek, které snadno odejdou stářím nebo se poškodí při manipulaci.