» Poradna » Web a internet

Po výměně modemu se nepřipojím přes VPN

Dobrý den, po výměně modemu se nepřipojím přes VPN (chvíli to zkouší, pak se objeví hlášení Unable to connect to...)Původní modem byl Comtrend VR-3026e v2, nový je ZTE H267A.Je potřeba někde něco povolit v nastavení, aby mi fungovalo připojení přes vpn (Cisco)? Kde a jak?Je k tomu relevantní tato stránka?https://www.o2.cz/osobni/techzona-modemy-pr... Děkuji předem za odpovědi,Monika

Odpovědi na otázku

Co má být nastavené Vám poví admin zodpovědný za tu VPN.

Snažím se to řešit s adminy.. bohužel pracují hrozně pomalu a já bych potřebovala, aby to už fungovalo.. myslela jsem, že bych to nějakým jednoduchým kliknutím někde zvládla spravit sama...

Co presne je v logu toho Cisco AnyConnect o tom pokusu o pripojeni? On je dost ukecany a studium jeho logu byva prospesne pro reseni potizi.Obecne je Techzona JEDINA uzitecna stranka O2. Mj. tam najdete manual k tomu Comtrendu.

Já bohužel nevím, kde se podívat do logu Cisco AnyConnect.. (jsem úplný počítačový neználek..)

Prohledej, jestli v menu nenajdeš položku "VPN passthrough". Pokud ano, povol všechny VPN protokoly.

V jakém menu? Kde? Bohužel se v tom nevyznám :(

Požádejte o pomoc toho kdo Vám nastavoval původní modem.

Kdo nastavoval původní modem? Obrať se na něj.

V původním modemu byly nastaveny potřebné komunikační porty pro VPN.Takže je potřeba zjistit co je potřeba povolit, a to pak nastavit na tom novém modemu. Kdo Vám jej nastavoval?Dalo by se to udělat i tak že budete "přepisovat" nastavení z původního modemu do nového.Ale pokud jste to nikdy nedělala, bude nejlepší pokud se obrátíte na někoho kdo Vám s tím pomůže.