Po výměně bedny nejde spustit os

dobrý den. prosím o radu. po vyměně bedny mi nejde spustit OS. píše mi to "REBOOT AND SELECT PROPER BOOT DEVICE OR INSERT BOOT MEDIA IN SELECTED BOOT DEVICE AND PRESS A KEY". s hdd jsem nic jineho nedelal, nez odpojil a zapojil. zakl.deska, ram, zdroj, to vše zůstalo puvodni. změnil jsem jen bednu a vše jsem zapojil jak bylo. když vyndám hdd a kouknu do něj v jiném ps, tak tam os je. mohl by mi někdo rozumě poradit? moc díky.

Odpovědi na otázku

Tak vše jak bylo není, logicky. Ještě jednou všechno projdi, pro jistotu i BIOS (priority bootování...)

Jelikož bedna drží PC pohromadě, dost obtížně se z ní komponenty vyndávají pozapojované. Zkontroluj zapojení systémového disku a že ho BIOS vidí.

bios hdd vidi, dám ho na prioritu 1. všechny kabely zapojeny procesor a ram jsem nevyndaval, zustaly na desce. nevim jestli se mohl rozhodit nastaveni biosu.....sám...

Ne, nemohl. Tohle nemá jiné vysvětlení, než že jsi tam něco podělal po mechanické stránce. Logicky, nedělal jsi žádné elektronické ani SW operace, pouze to mechanicky přeházel, takže to není žádný problém s nastavením a SW obecně. Nějaký mechanický problém.

http://jak1.rajce.idnes.cz/pc/. nějaky foto bios. A tento problem měl táta. při vypnutem a odpojenem pc, vyndal 1x ram aby podle ni dokoupil dalsí a když vložil zpět, tak tam měl tu samou hlášku. po přeinstalaci win vše ok. ale mne se nechce přeinstalace. velice rád bych věděl, kde nastala chyba....

To je úplný nesmysl. Pokud ve vypnutém stavu cokoliv odpojíš a zapojiš, nemůže se tím poškodit bootování Windows.

Disk je tam jeden, nebo jich je víc?

1 s os. bylo jich zapojeno asi5

pokud potrebujete jine foto z bios, udelam a poslu. staci napsat blizsi specifika.

Ach jo, nehledej nic v BIOSu, závadu způsobenou mechanickým zásahem nemůžeš opravit softwarově.

Je možné, že zavaděč je na některém z těch ostatních disků. Windows při instalaci někdy škodolibě dají zavaděč na jiný disk než systémový.

byly zapojeny všechny hdd a taky to nešlo. a nebo musim najít zavaděč na hdd a ten dát na 1 místo? nebo je to jedno na jakém místě je zavaděč?

A vis jiste, ze na danem disku je instalovany system?A jestli byl zavadev winodws na jinem disku, tak lze opravit na dany disk.

Počkej, tak napřed jsi vykládal, že se nic nezměnilo a teď tady děláš nějaké šachy s HDD?

"nic se mezmenilo""disk je 1 s os. bylo jich zapojeno asi5"Ty nevíš kolik tam bylo disků ?? Co je to za strašnej bastl s 5ti a víc HDD?? Proč ??"Po přepojení se nic nezměnilo"... až na počet a pořadí připojenejch disků... takže se vlastně něco změnilo žejo ?? .. Asi máš matlácky na jednom disku OS a na jinym zavaděč.. Pěkný. Nejlepší bude když tam necháš jen jeden disk s OS a pro pořádek si to znovu a čistě nainstaluješ. Tím bych začal.

To je u w7 normální. Vždy když jsem instaloval na ssd a zapomněl odpojit hdd, tak dal zavaděč na ňho.

Ono je ve finale jedno kolik disku tam je. jsou 4 hdd a byly zapojeny asi 1, nebo 2 externi. proso jsem psal asi 5. dále když to nešlo spustit, odebral jsem vsechny hdd i externi a nechal zapojen pouze hdd s os. jak jsem poznal že tam je os? už jsem to psal, dal jsem do do 2 pc a zjistil, že tam os je. přestante mne zkouset a když neznáte odpověd, raději mlcte. takže mam 1 hdd s os zapojen. je možné, že před rokem, když jsem istaloval os, tak tam mohlo být víc hdd. to si nepamatuji. jak zjistím, že je zavaděč na hdd s os?

Doporučím hospitalizaci

Nikdo tě nezkouší, ale ty jsi krajně nechápavý. Takže ještě jednou a snad už to pochopíš. Pokud jsi pouze vyměnil bednu a veškeré zapojení bylo poté úplně stejné a přesto to najednou nechce bootovat, tak jsi tam něco mechanicky pokazil. Pochop, že výměna bedny na tohle opravdu vliv nemá.

já vím že nemá vliv. ale hdd nejsou na stejnem miste. takže asi ten zavaděc. nic jineho smysl nedáva

Aha, tak ano, pokud HDD nejsou zapojeny ve stejných portech, tak to může být příčina.

ale on vše zapojil jak bylo... jak tedy můžou být disky každý zapojený jinde ??

Za to můžou ti dva Japonci - Samo a Seto. Možná, pokud nějaký disk úplně chybí, tak ho možná někam schoval ten zatracenej Němčour jménem Alzheimer

Možná bys to dal dohromady, ale disky bys musel zapojit v naprosto shodném pořadí, jak byly.Zkusil bych odpojit všechny disky a nechat jenom systémový. Potom nabootovat z instalačního média a dát opravit spouštění OS. Až to bude fungovat, pak připojit zbylé disky.

to je odpověď hodna mistra. mam instalaci win 7 a přelíznutou na win10. oprava muže být z win 7? nebo musim stahnout 10 a opravit takto? moc děkuji.

Tobě nějak začínají téct nervy. Chápu, že se nechceš smířit s tím, že jsi to podělal, ale je to tak, pokud se nezměnilo zapojení, tak to žádným nastavením ani instalací neopravíš.

hdd musí být zapojeny na stejném místě. což jsem se asi sekl, když to nefunguje. při instalaci byly pravděpodobně zapojeny 2 hdd. to už dává smysl. takže zavaděč je jinde než os. proto nejdou spustit. závěr- stáhnout win 10 na flešku, bootovat s flešky a dát opravit zavaděč. Moc děkuji všem za čas a příspěvky. hodně to pomohlo. díky moc