» Poradna » Notebooky

Po vymazání hdd v ntb není možno dosáhnout setupu

Dobrý den, na ntb Asus série X58L jsem nedávno vymazal hdd pomocí utility dban. Dban jsem nabootoval z usb a celý proces mazání proběhl v pořádku, po jeho konci jsem ntb vypnul. Nyní ale nejsem schopen dostat se do setupu ani k instalaci OS. Po zapnutí ntb problikne kontrolka disku (potom je celou dobu vypnutá), indikátor zapnutí svítí tak, jak má, ale obrazovka celá černá. Větráky jsou slyšet a mechanika, pokud do ní vložím disk, funguje.Co už jsem vyzkoušel: - vložení instalačního disku win7- boot utility dban (z usb), kterou jsem hdd vymazal- správnost osazení ram (+ spouštení pc s každým modulem paměti zvlášť)- tento postup: http://ccm.net/forum/affich-24155-laptop... Nic nepomohlo. Ještě jsem nezkoušel resetovat bios, protože jumpery ani cmos baterie nejsou dostupné.Budu rád za jakoukoli radu či nápad, jak problém vyřešit

Odpovědi na otázku

Přes boot tabulku zvol bootovaní z instalačního média (většinou to bývá F8 F11 nebo F12)

Příště bych doporučil dělat podobné věci, jenom když o nich něco víš a ne podle návodu bůh ví kde :))

Jo aha, mu to nenajelo vůbec. Myslel jsem, že zůstal viset v bootovací obrazovce :D Má chyba :D

Ale to nepatřilo tobě :))

Ano, máte pravdu. Mazání disku (disk wipe) pomocí dban jsem dělal poprvé, žádné zkušenosti jsem s tím neměl a postupoval jsem podle návodů (převážně videa a fóra). Na druhou stranu, zkoušel jsem to na cca. 10 let starém ntb, který již nepoužívám, takže nic tak vážného se vlastně nestalo.Když už jste tedy navštívili toto vlákno, nenapadá vás, z jakého důvodu není možné se po vymazání hdd dostat do setupu a v něm dále do bootovací tabulky, popřípadě jak chybu napravit ? Očekával bych, že jestli systém hdd nedetekuje (pokud by z jakéhokoli důvodu byl hdd po mazání poškozený), zobrazí se alespoň nějaká zpráva ve smyslu: bootovací jednotka nenalezena (či něco podobného), anebo začne bootování z jiného zdroje (cd/usb).

Takových ''profi'' programů je opravdu hodně a nikdy člověk neví co vlastně mažou, a myslím že ani vývojáři to nevědí, nikdo vám u takových programů nedá garanci a záruku že to opravdu ''funguje'' jak má viz váš případ...1) do pc se nejde dostat že ?2) bios naběhne ? je možné se tam dostat ?

Do pc se dostat nelze. Zkusím ještě zítra ověřit, jestli je disk doopravdy prázdný, ale domnívám se, že k smazání došlo. Do biosu se nedostanu, po zapnutí jen černá obrazovka (žádná upozornění beep kódy či diodami).

Vyndaval si baterku s desky ? resetuj bios ať jsme o něco chytřejší

Jak jsem psal v úvodním příspěvku, bios jsem ještě neresetoval. Protože baterie není dobře dostupná (možná není dostupná vůbec, ntb jsem ještě tak moc nerozebral), nechával jsem to jako poslední možnost. Každopádně zítra to určitě vyzkouším. Díky za radu.

Asi bych disk odpojil a pokud se pak po spuštění dostaneš do biosu tak zkusit znova připojit. Pokud to bude stejné tak zkusit jiný disk, asi ten původní má nějakou závadu.

Děkuji za radu, ntb už jsem bez hdd spustit zkusil, ale nic se nezměnilo. Jiný disk jsem k ntb zatím nepřipojoval, to ještě musím vyzkoušet .