Po uspespesne aktualizaci BIOSu se uz do nej nefostanu

Mb asus prime x570-P Aktualizoval sem ne uplne posledni, ale jen na tu co podporuje novější verzy Ryzenu a asi úspěšně, protoze systém ji uvádí pri startu i ve win. Po dokončení a následným restartu po mě chtěl abych tam znovu vlez a změnil SATA na Raid nebo tak neco(vpodstste nevim na co to je jem vim ze to je pro disky) coz sem teda udelal a rovnou sem zved frekvenci ramek a vypl vsechny rgb osvětlení a pak sem to savenul a ukoncil. Po retartu sem se chtel presvedcit ze se teda vse ulozilo a bios se zapsal pod novim číslem, jenze po zmáčknutí f2 naskočí jen černá obrazovka a nejde nic dělat krome restartu po kterym systém nedetekuje dva hdd jenom dva ssd co sou v pc taky a pise, ze jestli to a jine veci chci zmenit tak at zmáčknu f2 pro navrat coz nefunguje nebo f1 pro continue do win a to de dokud pc nevypnu. Po viypnuti uz najede jenom cerna obrazovka a me nezbejva nic jinýho nez ho vypnout, vyndat z desky baterku na par min, zamenit za rtx3070 starej Radeon 6950 s dvi konektorem jinak mi muj deset let starej monitor nic neukáže(nefunguje ani starej R290, jenom pre hdmi do TV zobrazuje: vubec nechapu)a znova pc zapnout. F2 tefa nefunguje ale do widli se teda dostanu a muzu delat vsechno, jenom nemam ty dve hdd..do biosu z win se nedostanu=černá obrazovka=tvrdej restard na skříni. Instalace z win neni dle asus.com podporovana a deska nema žádné manuální obnovení BIOSu do továrního nastavení. Na reinstalaci z Dosu si netroufam, leda ze bych mel podrobnej navod coz nemam a to je škoda, myslim ze by to pomohlo..Kua co stim? Dekuji

Odpovědi na otázku

pohladaj clearCMOS, resetni a musi to ist. Ak nepojde, tak si si odpalil dosku

Baterii se jenom vyndaval cca na 10 min, jeste sem ji neresetoval ani pres jumperu ani na ulozeni..mam v planu to zkusit

Není náhodou k desce CD/DVD, ze kterého nabootuješ a BIOS opravíš - nahraješ správnou verzi?

K mb je dvd s nazvem amd x570 suport dvd. Jestli tam je nakej reboot pro BIOS tak stejne nevim jak to udelat a myslim ze bude tak jako tak potreba se do BIOSu dostat..

Otázka je jak nový je ten nový bios - v podstatě všechny BIOSy co jsou po vydání W11 mají jiný default než ty co byly před W11. Pro nastavení BIOSu to chce mít připojený jenom jeden monitor. Jinak pokud máš některou ze starších RTX3070, tak ty mají bug ve firmware že s určitým nastavením BIOSu nejsou na některých výstupech schopné zobrazit BIOS obrazovku a jak na potvoru je to defaut nastavení pro W11 (vyšel na to patch od nvidie). BIOS určitě neresetuj vytažením CMOS baterky, ale najdi si v manuálu CLEAR CMOS jumper a resetuj to pomocí něj.

Ještě je tam pak jedna legrace, a to že pokud osadíš extra starou grafiku co má jenom legacy firmware a BIOS máš v UEFI only m=odu tak se BIOS taky nezobrazí

No ale kdyz sem delal tu aktualizaci s 3070 tak se mi UEFi normalne zobrazil..a kdyz sem tenkrát skladal to pc s radeonem 6850 tak taky nebyl problem..kazdopadne ted se nezobrazi s zadnou ze tri karet co tu mam.

BIOS co se nahral je 2802 vydanej 23.10.2020 a win11 byly vydany 5.10.21 takze by to melo byt vpoho, ja mam ale jeste win 10 64bit. Momentalne mam v pc ten starej radeon 6850 a zobrazuje v poradku na obou monitorech. CMOS baterku sem zatim jenom vyndal, ten reset prez pin udelam jeste dneska..jakej je mezi tim rozdil?

V manuálu k základní desce píší ještě o další možnosti vstoupit do BIOSu a o vymazání RTC RAM pomocí jumperu:To enter BIOS Setup after POST:• Press <Ctrl>+<Alt>+<Delete> simultaneously.• Press the reset button on the system chassis.• Press the power button to turn the system off then back on. Do this option only if youfailed to enter BIOS Setup using the first two options.After doing either of the three options, press <Delete> key to enter BIOS.If the system fails to boot after changing any BIOS setting, try to clear the CMOS and reset the motherboard to the default value. See section 1.1.6 Headers for information on how to erase the RTC RAM via the Clear CMOS button.Manual ke stažení: https://dlcdnets.asus.com/pub/ASUS/mb/SocketAM4/PRI...

Ano na Clear RAM baterky se chystam..pak dam vedet

Zkus obnovit BIOS pomocí ASUS CrashFree BIOS 3 utility:Recovering the BIOSTo recover the BIOS:1. Turn on the system.2. Insert the motherboard support DVD to the optical drive, or the USB flash drive containing the BIOS file to the USB port.3. The ASUS CrashFree BIOS 3 utility automatically checks the devices for the BIOS file. When found, the utility reads the BIOS file and enters ASUS EZ Flash 3 automatically.4. The system requires you to enter BIOS Setup to recover the BIOS setting. To ensure system compatibility and stability, we recommend that you press <F5> to load default BIOS values.

Problem vyřešen: skratovanim pinu Clear CLRTC pomoci sroubovaku na desce.
Děkuju všem za snahu a podporu a hezke vánoční svátky