» Poradna » Windows (a jiné OS)

Po uspani Win 10 se vypne NumLock

Ahoj, resim takou jednu vec, ale docela me to stve. PO upgrade BIOSu na mem Aspire F15 se mi po uspani/odhlaseni vypne numlock a po probuzeni/prihlaseni je porad vyply. Kdyz PC ale restartuji, NumLock normalne najede. V BIOSu neni zadna volba ohledne NumLocku after start. A kvuli GDPR musime mit automaticke odhlaseni pripadne Win+L se odhlasovat. Nesetkal se s tim nekdo? "V Editoru registru vyhledejte klíč »HKEY_USERS\.DEFAULT\Control Panel\Keyboard« a změňte hodnotu řetězce »InitialKeyboardIndicators« na »2« (pro Windows 7) nebo »80000002« (pro Windows 8 a Windows 10). Někdy může původní řetězec nabývat hodnoty »2147483648«. V tom případě změňte na »2147483650«."jsem udeelal, nepomohlo

Odpovědi na otázku

Fastboot?

No ikdyz se odhlasim klavesou Win+L tak se Num vypne a pri prihlaseni nezapne....

Regedit»HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Keyboard« - rozdil je v tom "current"»InitialKeyboardIndicators«

tam mam hodnotu 2 coz by mel byt numlock

To co jste zkoušel, tak tam by měla být také 2:[HKEY_USERS\.DEFAULT\Control Panel\Keyboard]"InitialKeyboardIndicators"="2"Nevím, kde jste našel to, že to platí pro win7, mě to na win10 funguje, zkuste to změnit a napište.To co poradil "jo" také nechte na 2S pozdravem

Já jsem tam na W10 měl 2147483648 a v ...CURRENT... mám 2.

Presne takhle to mam taky a NumLock dela to, co delat ma. Tj. byt furt zapnuty.Pamatuju ale, ze pred lety to jeden update Win10 rozdrbal a davat to dohromady byla radost. Protoze tech hausnumer, co maji v tom klici zafungovat, se uvadi spousta. Ale jen to '2147483648' mi funguje.