» Poradna » Windows (a jiné OS)

Po určitom čase spadne výkon pc na pár sekúnd.

Dobrý deň. Mám taký problém že po určitom čase mi začnú sekať (hry,programy) na cca 5-10 sekúnd.Je to vidieť najme pri hrách. Napríklad mám zapnutú hru a ide mi na napríklad na 120 FPS a po cca 1-2 min. mi to spadne na 30 FPS a po pár sekundách to ide znova tak ako má. A takto to robí dokola.Je zvláštne že keď to ide normálne tak je procesor vyťažený na cca 50% no keď to začne sekať tak je procesor vyťažený len na cca 20%. Rámkom a disku sa hodnota vôbec nezmení.CPU má okolo: 65°CProblém pretrváva aj po reinštalácii.Teoplota grafiky pri aktívnom hraní. -- http://goo.gl/uJ2r4dLog z HDD -- https://justpaste.it/uh53Budem rád za každú radu. Vďaka.

Odpovědi na otázku

Řekněte procesor a desku, tohle vypadá na přehřívající se kaskádu na desce. Procesor omezí výkon, proto mu spadne teplota, i když není přehřátý on sám, a tím nedokáže zásobit grafiku. To způsobí celkový propad výkonu. Je to samozřejmě jenom odhad, ale pokud máte procesor FX8xxx nebo FX6xxx s nějakou horší deskou, tak je to bohužel častý jev po delší době používání.

Doska - MSI 760GM-P23 (FX);Procesor - AMD Quad Core FX4100;

Tak to bych se tomu nedivil, ta deska nemá chlazenou napájecí kaskádu. Obecně není 760 chipset pro FX moc vhodný. Netvrdím, že je to na 100% ono, ale je to jedna z možností.Zkuste nějký benchmark, např Aida, Prime95, OCCT a zatížit jen procesor na max. Sledujte teploty a frekvenci procesoru. Případně ještě pak můžete zatížit celé PC a uvidíte co to udělá. Někde se to projeví. Tyhle testy bývají náročnější než běžné hraní.

Tak skúsil som ten OCCT. Je vidieť že tam rapídne padala frekvencia procesora.Výsledky čo mi to vyhodilo: http://imgur.com/a/ta7lE

Dá sa podtaktovať? Ak nie, nejako nasmerovať ďalší ventilátor na kaskadu, alebo vymeniť dosku

Tohle bohužel vypadá na ukázkový příklad. Nenašel jsem ještě graf teploty procesoru, zda se nepřehřívá sám. Pokud se teplota drží do 70°C, tak to opravdu vypadá na tu deku. Zkuste oddělat větráček ze skříně a nasměrovat ho na napájecí kaskádu, pokud se to zlepší nebo odstraní, tak už je 100% jasno.

Ďakujem za rady. Prepáčte moju nevedomosť ale tou napájacou kaskádou je myslený tento konektor ? http://i.imgur.com/Z7dw6ZY.png

Ne, jde o napájecí kaskádu CPU. To je soustava součástek, co z 12V dělá 0,9-1,3V, co jde do CPU podle toho, kolik CPU právě potřebuje. Pokud se přehřeje sníží výkon, aby neshořela. Je to ta hromada placatých čtverečků mezi paticí procesoru a zadními konektory. Když se podíváš na lepší desky, mají přes to obří chladiče.

Jsou to ty čtverečky vedle procesoru - červeně orámované. Druhý červený rámeček je přídavné 8pin napájení procesoru, to nemyslím. Tady je to sice na jiné desce, ale myslím, že je to pochopitelné.http://i.imgur.com/p7gEMtT.jpg

Pretaktovaný? Ako písal kolega - nechaldená kaskada 3+1 fazy. Min je asi MSI 970A-G46 (4+1, podpora 140W), alebo skôr Asus M5A97 EVO/PRO (6+2), najlepšie Gigabyte GA-970A-UD3 (8+2), popr. MSI 990FXA-GD65

To je přehřátím, resp. špatným chlazením. Odměřit teploty na čipu/grafice/chipsetu, pokud ne tam, tak lépe chladit měniče na mainboardu.

Jak chladíš CPU a vnitřek kejsu? Maximální provozní teplota CPU je 70°C. ☺

Ahoj, mám stejný problém. Dokud jsem měl na notebooku Windows 7 a 8 vše bylo naprosto bez problému. Okamžitě po upgradu na Win 10 začal tento problém. 5 minut je vše v pořádku FPS 70-80 a pak na 30 sekund mám 10 FPS. Ovladače jsem přeinstaloval, ale problém to nevyřešilo. Chci tedy jen upozornit, že samotné zahřátí komponent počítače není na vině, jinak by se problém projevil i u starších Windows. Mám notebook Lenovo Y50-70.