» Poradna » Mobily

Po updatu audio driveru se zhoršil zvuk

Zdravím,mám notebook Lenovo Z50-70, u kterého jsem před časem přešel z Windowsu 7 na Windows 10. Protože mě tam potom dost často padal BSOD, tak jsem updatoval i několik ovladačů na verzi pro Windows 10. Dělal jsem tak z této stránky:http://support.lenovo.com/us/en/products/laptops-an... Po instalaci audio ovladače( hned první položka na odkazu výše) se (subjektivní pocit) zhoršila kvalita zvuku. Nejde o to že by tam bylo např. nějaké praskání nebo že by to nehrálo stereo. Prostě se jen změnila frekvenční charakteristika, což sice můžu vyladit přes ekvalizér, ale to dá přece jenom trochu práce. Navíc myslím, že se to celé týká jen sluchátek, interní repro znělo v rámci možností celkem ok. Netušíte někdo čím to může být a co se dá kde nastavit? Žádného ovladacího panelu od toho conexant jsem si nikde nevšiml.

Odpovědi na otázku

Nenapadlo tě vrátit tu předchozí verzi ovladačů?

Napadlo, ale jak jsem psal po přechodu z Windows 7 na Windows 10 mě tam často padala BSOD (konkrétně po probuzení z hybernace). Zkusil jsem to řešit právě instalací kompatibilních ovladačů a zatím to vypadá, že to pomohlo. Ten audio driver byl vlastně jen asi jeden ze dvou co jsem tam instaloval...

Je potřeba vypnout v (nastavení zař. pro přehrávání) veškeré ty "dolby, enhancery, crystalizéry" a jiná vylepšovadla.