Po startu se samovolně vypne

Dobrý denotec donesl PC, že mu nejede.PC se zapne tlačítkem, pípne, najede 1. obrazovka, pípne dvakrát potišeji a hned se vypne.Na Baterii bylo 500mV, ale při výměně za mou, která má 3080mV se nic nezměnilo. Zdroj jsem vyměnil za jiný, a jednu paměť odebral ... nakonec i tu jsem vyměnil za nějakou mrdku a vypíná se stejně dál.Grafiku jsem tam dal taky svou - pořád se vypínákde může být jen chyba?AMD 5200+ , deska MSI 570 a 2*2GB ADATA ram. Vše ostatní jsem odpojil dělá to vypínání stále.

Odpovědi na otázku

Nejčastěji takové věci dělá zdroj nebo deska. Zdroj jsi vyloučil, takže zbývá deska, protože nic jiného už tam v podstatě není.

To je katastrofa ...To je oprava minimálně CPU Ryzen 3 1200 - 1500,-Kčdeska MSI B450 - 1800,-KčRAM 3000MHz = 2*8GB - 2400,-Kč

... to není katastrofa, ale nové PC ...... katastrofa by bylo třeba, kdyby jsi z toho dostal mrtvici ...

Jaká katastrofa proboha, konečně místo muzejního šrotu bude mít použitelný počítač

na to jediný co na tom dělá ... že si prohlíží P...NO ... nic jinýho nikdy nenavštívil o nic jinýho si nikdy nezajímal, to je fakt strašný.Bude na to stačit 450W zdroj na to AMD?

"...Na Baterii bylo 500mV..." To jsi zjistil jak? Pokud pominu, že "baterie" není nejen vlastní jméno, ale jde o článek.Minimální konfigurace, snížit režim zdroje z PT-ZD aspoň na úroveň "jen pro služební potřebu".

Změřil jsem ji. Mám nějaké měřící přístroje ... Volty, Ampéry, Ohmy ... Avomet, PU12, Metexy ... víš ? a to je na to, že se to tím změří.

Točí se CPU? ☺

ano rozpočí se a pak se zastaví - 5 sekund

No vida, už máme příčinu.Točit se má vrtule na chladiči CPU.Pokud se opravdu točí CPU tak je všechno špatně...Pro tazatele:Ještě bych zkusil resetovat Bios.Jinak to vypadá na vadnou desku.

Tak točící se CPU potěšilo, proto autorovi "+"."...Mám nějaké měřící přístroje ... Volty, Ampéry, Ohmy..." To je hezounké, ale minimální konfiguraci ještě neudělal. Ono, pokud to trvá > 3 s, pak klidně může být zaseknuté tlačítko "Power". Pokud to konečně vyndá ze škatule (nebo aspoň odpojí vodiče z desky do skříně - obvykle "F-Panel"), a provede minimální konfiguraci, pak vše je jen tápání. Zdroje stále tají, klidně to mohou být oba šunty.

Zkusil jsem 3Maxpower 400WEurocase 450Wnějakoj Green.... 600w

Všechny ty zdroje jsou totální šroty, které spíš jsou potenciálním ohňostrojem, než bezpečným zdrojem...

Já vím Jacku, ale já koupil zdroj za 1700,- a už se mi taky vysr ... vlastně nesmím psát sprostě ... vykakunkoval. Bylo to necelý měsíc dní po záruce a o to jsem měl větší radost ...Mě Eurocase a vše co bylo dodáno s krabicí vydrželo až na 1 zdroj a to jen větrák celou dobu životnosti. Chápu že pro Vás miliardáře či galaxiální magnáty je to pooovl

Na to člověk nemusí být miliardářem, aby věděl, že na zdroji se nevyplatí šetřit. Stačí být technik elektro a hned vidím, co tam je za šrotovní součástky, jak mizerně je udělaná deska a chlazení a nemůže si dobrovolně nic takového do počítače dát.

... tak já jsem kdysi /cca před 18-ti lety/ měl taky MaxPower 400W a po nějakém roce shořel /pouze zdroj/ a tak jsem koupil Seasonic SS-500-ET 500W a funguje doteď ...

já to mám z 99% na kancelářskou práci. IE/Firefox, Word, Datová schránka, tiskárna, scanner, excel, Bakna.Na druhým compu s i5 čumím na youtube.Chtěl jsem kvalitu a tak jsem ho za 10.000 uprgádoval. Mě zdroj 450W musí stačit

To jsem dnes eliminoval, tlačítkem to NENÍ

A minimální konfiguraci jsi už tedy udělal, nebo ani nevíš, co to je? http://pc.poradna.net/file/view/12040-temer-min... Po přehlídce toho šrotu, o kterém jsi tvrdil, že jde o (ATX) zdroje, lze z 0,1% doufat, že to není elektrošrotem zabitou deskou. Tvůj táta poskytl, k naší smůle, genetický materiál k tvé tvorbě, takže bys měl mít trošku úcty. A je jedno, co s počítačem dělá, furt je to elektrický spotřebič, který potřebuje specifické napájení pomocí jeho zdroje. A to včetně doby, kdy je "vypnut" a příslušné obvody na desce jsou napájeny 5V SB. U šuntů je ten pomocný zdroj často příčinou odpálení desky.Jakou grafickou kartu hodláš strkat k tomu Ryzenu jsem nějak přehlédl, avšak asi to nebude výkonnější než APU: https://www.czc.cz/amd-ryzen-3-2200g-rx-vega... , který by k takovému účelu stačil. Na napájení by ta sbírka elektrošrotu nestačila, i kdyby jsi k uvedenému výkonu připsal ještě nulu, avšak toto: https://www.czc.cz/seasonic-ssp-300sfg-300w/... levou zadní, i když je to SFX.

Odpoj CPU FAN z MB a připoj tam na chvíli nějaký jiný ventilátor.

ok jdu nějaký pohledat, ale on se vypne i větrák na GK i na zdroji

není to tím

Protože je to deskou.