» Poradna » Programy

Po spuštění

Zdravim, chci se zeptat, kde se v Linuxu obecně nebo v distribuci DEBIAN konkrétně mohu nastavit jaké procesy se mají spustit po startu systému (před přihlášením a po něm).Dále se chci zeptat jak se dostanu v DEBIANu "zpět" do konzole, když po startu OS mi automaticky naběhne grafické rozhraní "GNOME desktop manager" pro výběr grafické nadstavby?

Odpovědi na otázku

Viz symlinky v /etc/rc?.d do adresare /etc/init.d. Vygoogluj si "SysV init".Pripadne si muzes nainstalovat balik file-rc a pak se inicializacni skripty spravuji v jedinem souboru /etc/runlevel.conf.CTRL+ALT+F1