» Poradna » Windows (a jiné OS)

Po spuštění průzkumníku Windows zamrzne počítač

 |   |  Microsoft Windows 10 Chrome 55.0.2883.87

Dobrý den, po spuštění průzkumníku Windows mi třeba i na 20 minut zamrzne počítač. Spuštěné aplikace hlásí "Neodpovídá", okna mezi sebou problikávají a pohyb kurzoru zamrzne úplně, nebo je opožděn. Vše pomalu ustane, jakmile se mi podaří průzkumník zavřít, někdy musím ale počítač restartovat, ovšem po dalším spuštění průzkumníku se situace opakuje. Stává se to vždy při výběru místa uložení souboru aplikace Word ve vyskakovacím okně "Uložit jako" a při výběru přílohy k emailu v Outlooku ve vyskakovacím okně spuštěném tlačítkem "Přiložit soubor". Situace ale například nenastane vy chvíli, kdy chci uložit soubor přiložený k příchozímu emailu v Outlooku. Moc prosím o jakoukoliv radu či tip na vyřešení tohoto problému. Děkuji a přeji hezký den.

Odpovědi na otázku

 | Microsoft Windows Vista IE 7.0

Hezky brečíš, jak do KsichtoKnihy, ale neuvádíš jedinou technickou informaci. Možnosti:a/ poškozený NTFS;b/ vadný datový HDD;c/ napadení OS několika vzájemně nekompatibilními rootkity (jeden rootkit nepoznáš).Co s tím?(a) Zkontroluj stav NTFS 1) Admin konzole cmd:chkdsk X: /i /ckde X: = všechny jednotky pevných disků;Výsledek?2) Admin log:nějaké hlášky?(b) zkontroluj stav disků:1) SMART;2) kontrola nástrojem výrobce (boot z ext. média).Výsledky?(c) GMER:http://www.gmer.net/Stáhni a spusť.Výsledek?

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět
 |   |  Microsoft Windows 7 IE 11.0

Dobrý den, máte připojeny sítové disky, které nejsou již dostupné?Tím, že budete mít namapovány více nedostupných síťových disků se je snaží Explorer připojit. Podobný problém můžou dělat i již neaktivní tiskárny.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědět

Související témata: Počítač restartovat


Určitě si přečtěte

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

** Do deseti tisíc korun lze dnes koupit slušné notebooky ** V nabídce ale i tak převládají zastaralé a pomalé modely ** Poradíme, jak dobře vybrat i s omezeným rozpočtem

David Polesný | 112

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

** Společně s operačním systémem se spouští řada aplikací a služeb ** Mohou mít negativní dopad na celkovou dobu startu Windows ** Jak získat kontrolu nad automaticky spouštěnými programy?

Karel Kilián | 59

Podívejte se, jak umírá váš laptop. Desítky na to mají mocný nástroj powercfg

Podívejte se, jak umírá váš laptop. Desítky na to mají mocný nástroj powercfg

** Hardware současných laptopů už tak rychle nestárne ** Tedy až na baterie – ty umírají děsivou rychlostí ** Ve Windows to můžete sledovat skoro v přímém přenosu

Jakub Čížek | 69Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu