» Poradna » Windows (a jiné OS)

Po spuštění PC nenajde myš

Zdravíčko,mám windows 10 a pravděpodobně od poslední aktualizace po zapnutí PC systém nenačte myš. Ve správci zařízení myš není, tlačítkem vyhledat změny ovladače nevyřeším taky vůbec nic, takže musím odsunout stůl, vytáhnout myš z USB, znovu zasunout a pak už vše jede normálně. Nestává se to vždycky. Spíš to vypadá, že počítač musí být delší dobu (přes noc) vypnutý. V power managementu mám nastaveno, že se USB napájí i při vypnutém PC, abych mohl nabíjet mobil atd.Sestava:CPU: Intel Core i3-6100GPU: nVidia GTX 950-2G GDDR5MB: ASUS B150M PRO GAMING - Intel B510RAM: HyperX Fury Black 8GB DDR4 2133MHzZa jakékoliv nápady předem dík.

Odpovědi na otázku

Vyčistit historii připojených USB zařízení, tím bych začal.SW portable - USBDeview

No tak v seznamu jsou pouze připojené zařízení a záznam o předchozím připojení telefonu, jinak nic.

Odstraň o čem víš, že bylo připojeno - tiskárna, telefon, Nemaž neznámé.Telefon se nageneruje znovu při dalším připojení.

Možná vadná myš nebo špatně nainstalovaný software myši. Nebo chybějící knihovna ale ale to je nepravděpodobné. V nejhorším případě bys musel zkusit jinou usb myš.

Zkusil bych ve správci zařízení myš odinstalovat. Myš odpojit z USB, restartovat PC a myš znovu připojit.