Po spuštění hry se PC restartuje-jinak běží v poho

Poskládal jsem si počítač: deska M2N-E SLI, proc.AMD Athlon 64 X2 5200+, 2GB RAM Kingston, graf. MSI NX8600GTS 256MB, zdroj EuroCase 550W, OS WinXP SP2. Všechno běží v pořádku, ale jak zapnu nějakou hru (CMR4, Company of Heroes, NFS ProStreet), tak se po chvilce komp restartuje. Mám všechny aktualizace, nejnovější ovladače, DirectX 10, teplota je v pohodě – CPU cca 45°, GPU cca 50-70°. Napadá mě už jen, že grafika nedostává potřebný proud. Původně jsem chtěl zdroj Fortran 400W, ale prodejce mi řekl, že to je málo a doporučil EuroCase 550W. V popisu zdroje píšou, že má jeden vývod 6-pin pro napájení PCIe, ale na graf kartě je pro napájení normální molex (jako pro hard IDE), tak tam mám zapojený ten molex. Asi blbá otázka: ten kabel 6-pin pro PCIe se zapojuje do graf.karty nebo do desky?
Dá se nějak otestovat, jestli je napájení grafiky dostačující? Nebo nemáte nějakou jinou radu, zkušenost, co bych měl zkontrolovat, otestovat? Díky za odpovědi.

Odpovědi na otázku

U mne to delal jeden pametovy modul - byl spatny. Otestuj je pres Memtest86+, pripadne vytahni jednu z tech pameti a zkus co to udela a pak zkus tu druhou.

A jeste dotaz, proc mas DirectX10, kdyz mas XPcka?

Dík, vyzkouším.
Pže nejnovější hry ho vyžadují - to může být taky nějaký problém? DX10 na XP?

Jestli to muze byt primo problem nevim, ale XP s DX10 neumi pracovat. DX10 je urceny pro Visty. A jinak nejnovejsi hry jsou delany jak pro DX10 tak i pro DX9.0c.

Aku mas hru, ktora si vyzadije DX10?.....daj si tam devinu a uvidis ze kopa problemov Ti odpadne!

company of heroes
a jak se dá přejít zpátky k DX 9.0c? nehlásí to náhodou, že už je nainstalovaná novější verze DirectX?

1. odinstaluj DX10
2. nainstaluj DX9

dík, zkusím jestli to pomůže

a myslíte, že s tím zdrojem jsem mimo?

Pokud to je fakt 550W, tak by to melo byt v poradku i pres ty problemy se zapojenim co pises. Nejprve zmen ten Direct a pak vyzkousej ty pameti. Pokud bude problem trvat, tak se tu zase ozvi. Tohle je zatim to nejjednodussi co se da udelat.

Odskrtni si v nastaveni systemu volbu 'Automaticky restart' (vlastnosti systemu -> upresnit -> spusteni a zotaveni systemu -> automaticky restartovat). A velice pravdepodobne ti to vyhodi blue screen o death s chybovou hlaskou.

OK, vyzkouším až přijdu z práce domů

bohuže žádnou chybovou hlášku to neháže

Tak to vypadá na problém s dualchanel - provedl jsem ten test pamětí (mám 2x1 GB Kingston) Memtestem86+ a při nějakých 85% testu to začlo vypisovat chyby. Tak jsem myslel, že bude chybný jeden z těch dvou paměťových modulů. Jeden jsem vytáhl, provedl test a vše bylo OK. Tak jsem ho vyměnil za druhý a taky všechno OK (??). Tak jsem vyzkoušel dát obě společně do vedlejších patic a potom to v Memtestu znova začlo házet chyby. Nevíte někdo co s tím?? desku mám M2N-E SLI od Asus.

EC zdroj je nesmysl.
Má v 550W provedení menší výkon, než Fortron 400W.

Na těch podstatných větvích, myslím - +12V-1 a +12V-2.

Navíc je podstatně méně kvalitní.

Půjč si rozumný zdroj a hned uvidíš, na čem jsi.

ještě někdo si myslí, že to je tím zdrojem?
před chvílí jsem znovu vytáhl jeden paměťový modul a hry běží jako po másle...