» Poradna » Programy

Po smazáni Que.vbs Windows hlási "soubor nenalezen"

Dobrý den, nedávno se mi při startu PC zničeho nic na ploše objevilo okénku s větou: Soubor skruptu C:/WINDOWS/que.vbs byl nefunguje (nebo je někam přemístěn, něco v tom smyslu). Tudíž jsem šel do C:/WINDOWS a que.vbs jsem smazal. Od teď mi vždy při startu PC vyskočí okénko: Soubor skritpu C:/WINDOWS/que.vbs nebyl nalezen. Nijak mě to neomezuje, ale je to dosti otravné. Prosím vás o pomoc. Předem děkuji za odpověď.//itulek doplněn//

Odpovědi na otázku

Skript jsi sice odstranil, ale jeho spouštěcí záznam (v registru nikoli). Musíš odstranit i ten, pak už to nebude "otravovat". Nejsnadněji to uděláš pomocí Autoruns.https://www.stahuj.cz/utility_a_ostatni/systemo... Spusť ho jako správce. Orientuj se podle cesty k tomu smazanému skriptu (položka bude označena žlutě). Zruš zatržítko nebo položku rovnou smaž.

Zkus se podívat do plánovače úloh, co je nastavený při spuštění počítače nebo při přihlášení uživatele.

Tohle sis mohl vygooglit sám:https://forum.eset.com/topic/14527-quevbs-error-... Je zapotřebí smáznout i klíč v registrech.. Když už ses tedy chopil ručního mazání.. Nikdo netuší, co sis natáhl do PC.. Rozhodně nedoporučuju použít CCleaner..! *Klíče v registrech, které zůstávají plonkové, lze smáznout pomocí spuštění sw "Autoruns.exe" -> žlutý řádek -> označit -> delete. Před dalším spuštěním Autoruns je vhodné jej nastavit: Options -> zaškrtnout "Hide Microsoft Entries". Autoruns spouštět vždy jako správce - zástupce v nabídce start lze upravit -> vlastnosti -> upřesnit -> spouštět jako správce.. https://docs.microsoft.com/en-us/sysinternals/downlo... Tam, kde nefunguje nastavení např. i zabránění spouštěních některých zbytečností se startem Windows, lze bez problémů nastavit v Autoruns.exe.. a další.. a další možnosti..viz: Logon, Sheduled Tasks, Services..