» Poradna » Windows (a jiné OS)

Po resetu PC do tovarniho nastaveni cerna obrazovka s kurzorem mysi

Dobrý den,Prováděl jsem obnovu pc dotovárního nastavení (win 10, pouze vymazání disku C bez dat). Pc zapl reset do továru a šrotoval... po nějaké chvíli naskočila ovšem pouze černa obrazovka s kurzorem mysi. Pc nereaguje na zadne klavesove zkratky. Máte nekdo prosim s totim zkusenosti?Dekuji za odpovedi.

Odpovědi na otázku

... tak jsi ten Reset Win10 do "továrního nastavení" skutečně docílil ... ... a teď už jenom nainstaluj Win10 - čistá instalace ...

Ano.. tovární nastavení je totální blbost, s tím mají většinou normálně myslící uživatelé právě takovou zkušenost.. Pokud se jedná o notebook a tovární zálohu, to je něco jiného.. ale i v takovém případě je nutné zvolit smazat vše.. čili i data, která přeci na počátku instalace Windows nikde nebyla, to dá rozum.. Tonoucí se stébla chytá.. to jest velmi adekvátní rčení pro nespolehlivé použití továrního nastavení.. Microsoft se snažil zabudovat do systému záchranu pro Lamy, až to posral.. Ono to někdá dokonce i funguje.. ale nejspíše jen tam, kde není zabordelováno.. Zálohování je to pravé ořechové.. Ovšem nikoliv ono zálohování, které nabízí systém Windows.. Kdybys měl vytvořenou zálohu, kterou bys měl uloženou někde na externím disku, měl bys v pohodě vystaráno.. Zavedl bys zálohu a za 5-10 min bys měl funkční systém.. Zálohovat bordel-systém postrádá smysl..