» Poradna » Web a internet

Po reinstalaci systému je internet pomalý

Dobrý den. Mám a měl jsem win 7 a po jeho reinstalaci jede na PC internet pomaleji, než předtím. Mohl by mi s tím někdo prosím pomoci? Předen děkuji.

Odpovědi na otázku

Nabízí se - nesprávné síťové drivery. Jak jste to změřil že je pomalejší? O kolik? Uvažujete i další vlivy - např. stahování updatů po reinstalaci?

Rychlost připojení je stále stejná (měřeno před i po), Ale soubory se dříve stahovaly rychlostí asi 450 kB/s a nyní rychlostí asi 150 kB/s. Aktualizace systému jsou nainstalovány a zakázány. Připojení odzkoušeno přes Wi-Fi i přes kabel, ale beze změny.

Ne. Na takhle idiotský dotaz, bez sebemenších znalosti daných poměrů, bez sebemenších informací o tvém - zřejmě natvrdlém OS - bez znalostí o providerovi a okolnostech přenosů v jisté přesně dané době, se ti dá alespoň pogratulovat, jak jsi schopný "informátor".Pravděpodobně se urazíš za to, co vše jsi zveřejnil a že to nestačí.Nezveřejnil jsi NIC.

Co tedy potřebujete znát?

Tak třeba jak proběhla tebou tvořená reinstalace systému.

Právě, že jsem ji neprováděl já, ale jeden můj známý. Ptal jsem se ho na to, ale nevěděl si rady.

No a tady bych začal hledat řešení problému.

Neví co s tím, a tak se ptám vás.

Proč se vrtá v něčem o čem nic neví?Ať provede čistý reinstal s odstraněním a znovu vytvořením oddílů.Instalovaný systém je samozřejmě legální kopie,že?

Zda byl proveden format HDD,ale pokud nevis,tak se podivej jestli je tam složka windows.old.

Ano, disk byl formátován.

Tak se jeste mrkni do spravce zarizeni zda tam nejsou nejake otazniky.A i tak tam zkus aktualizovat sitovy adapter.

Otazníky tam nejsou a síťový adapter je aktuální.

Já? Nic.Ani bych si nedovolil se angažovat bez toho, že bych si problematiku prověřil na místě. A protože tam nejsem, poradím ti pouze jedno řešení.Zavolej znalého. Hlupáků, kteří budou naslepo střílet - s jistou, byť malou, pravděpodobností zásahu - je zde na rozdávání.

Takoveho blazna jako jsi ty bych si opravdu domu nepustil. Je mi te lito, muselo te v zivote potkat neco hodne negativniho, ze se takto chovas ...

Na lítost se vykašli. Spíš přemýšlej, jak navrhout vzorek. S podobnými tobě se zde dá dláždit.

Děti a blázni mají většinou pravdu,což v tomto případě platí naprosto s jistotou.

Možná máš systém,který přijímá data pomaleji než ten který jsi měl.Máš stolní pc nebo NtB?

Předtím jsem měl windows 7 ultimate 32bit a teď mám professional taky 32bit a stolní PC.

Chybí tu základní informace. Jakou rychlost máte napsanou ve smlouvě s Vaším poskytovatelem internetu a jaké tam máte FUP. Bez znalosti tohoto nelze říct, zda je daná rychlost v pořádku, tzn. můžete to řešit s poskytovatelem, ale pošle Vás do řiti nebo jestli je to stížnost oprávněná. S reinstalací systému to ani nemusí souviset.