» Poradna » Web a internet

Po pripojeni mobilu na wifi cela siet pada

Dobry den, mam xperiu mini - dnes som preinstaloval android na 4.0.4(cez sony PC companion) no a problem je v tom ze ked sa na mobile pripojim na wifi tak do 20 sekund mi padne net, nepripojim sa ani s ntbookom ani s mobilom , potom musim ist restartovat router potom ide net ,,, co je s tym?? dakujem tp link TL- WR734ND

Odpovědi na otázku

Co s tym je budes vediet az ked to odmerias. Mal by na to stacit Linux s kartou a ovladacom k nej, ktory vie fungovat v monitor mode. Potom nejaky sietovy analyzator napriklad Wireshark a kukat (analyzovat) sietovu prevadzku.Bohuzial analyza zachytenych ramcov je zrozumitelna zvycajne len pre cloveka, ktory pozna detailne fungovanie wifi na fyzickej/linkovej vrstve a sucastne je aj dobrym sietarom. Tazko povedat ako si ty s potrebnymi znalostami v tomto obore.Mozes to ale skusit.Ja by som tipoval, ze moze byt v problem nastaveni ovladaca(ov) a parametre Short/Long Retry, ktory sa bezne nastavovat ani neda. Zvycajne je nastaveny natvrdo v ovladaci.