Po pridani dalsi pameti je pc zpomaleny

ahojmam desku MSI 945P Series (MS-7176), ktera ma 4 sloty pro ddr2 az 667mhz.bylo na ni 2x1gb 667 a to funguje v poradku. ale kdyz pridam dalsi 1gb nebo jakekoliv jine velikost tak pc se zapina i funguje zpomalene.uz sem vyzkousel veskere kombinace pozic, frekvenci i velikosti a vysledek je vzdy stejny i kdybych pridal jen 3x512, nebo oboustranne ci jednostranne.a dnes jsem mel moznost vyzkouset ze 2x2gb v nadeji ze to je jen poctem slotu a ze dve pujdou aby bylo v dnesni dobe standardnich 4gb pro windows, ale ani pri teto kombinaci se pc zpomaluje.vim ze nejjednodussi rada nechat jen s 2gb nebo vyhodit desku, ale mozna nekdo vi kde je zakopany pudl, treba neco se musi nastavit v biosu v nastaveni pameti, a i kdyz dlouha leta pc skladam do nastavovani nastaveni ram jako casovani ci voltaz jsem se nikdy nepoustel.kdyz mate nejake tipy tak budu rad, skoda desky, kdyz ne tak ne, v dnesni dobe to stoji jen par stovek, o nic nejde.

Odpovědi na otázku

Nacpal bych tolik RAM kolik je cilem mit a udelal reinstal windows. Jestli ta cista instalace bude pomala bude tam nejaka HW nekompatibilitaDal pokud je maximum desky frekvence ram 667 a max 4Gb tak nemusi deska podporovat oba parametry soucasne. Posledni v. biosu predpokladam automaticky..M

"i kdyz dlouha leta pc skladam do nastavovani nastaveni ram jako casovani ci voltaz jsem se nikdy nepoustel. "Tak tady bude asi třeba. Zkusil bych to nastavit natvrdo, profily se dají najít v SPD nebo na netu. Je to trochu piplačka, ale za 20 minut budete vědět, na čem jste. Pokud vůbec nabootujete.Taky není od věci zjistit, jaká frekvence a časování je tam při 2 modulech a při více. To zjistíte taky buď v BIOSu nebo třeba pro Windows to umí Everest.Bezpečné nastavení by mělo být 667Mhz a CL6, napěti nastavte podle paměti to vyšší (tu paměť na nižší to nejspíš nezabije, pokud byste nastavil nižší, ta na vyšší nepoběží, jak má).