» Poradna » Windows (a jiné OS)

Po přesunu HDD s OS do nového PC s B450 čipsetem nejdou USB porty

Dobrý den. Koupil jsem novou základní desku Rog strix b450-f. Po zapojení nefungují ani jeden USB port. V BIOSu jsou zapnuté. V BIOSu také fungují, jak myš tak i klávesnice ale při spouštění Windousu se vypnou. Hard disk mám ze staré sestavy a se starým windousem. Zajímá mě jestli problém je v ovladačich USB nebo je závada na základní desce. Zkoušel jsem nainstalovat windous ale když nefungují ani myš ani klávesnice.... Snad mi poradíte. Děkuji. //Titulek upraven.//

Odpovědi na otázku

Uprav titulek, aby bylo jasné, o čem bude řeč. Do té doby se ti asi nikdo nebude věnovat.

Doporučuji novou Instalaci Windows 10. Starý Windows muže mít problémy s ovladači a podobně. NIkdy při změně základní desky nepoužívej kopii , předchozí instalace Windows. Proveď novou instalaci a mělo by to vše šlapat. Teď se asi hlásí ovladače z předchozí instalace. A po instalaci, také nahraj ovladače Chipsetu od nové základní desky a všechny potřebné ovladače k nové základní desce. Windows instaluj z USB instalačního media co si vytvoříš na stránce microsoftu.

Zkusím to. Děkuji.

"Hard disk mám ze staré sestavy a se starým windousem"To je odpověď na tvoji otázku. Takže nainstaluj znovu na tomto počítači a pořádně. Zeptej se někoho, jak se to dělá.

Další nadpis jak poleno

Zaujímal by ma dôvod. Neučia sa v škole popis niečoho, alebo je to o IQ? My sme sa učili aj to ako napísať telegram aj návod (na výrobu niečoho).

Jaký Windows?Pokud Windows 10 OEM tak budeš potřebovat novou licenci.Ale to bude zřejmě téma dalšího tvého dotazu.

Ideálně nainstalovat nové čisté Windows 10, tak jako tak budeš potřebovat novou licenci a místo HDD si na to kup SSDPokud nutně potřebuješ zanechat tu starou verzi Windows, tak ve starém PC si na disk ulož ovladače k základní desce, přesuň ho do nového PC a nainstaluje je pomocí PS2 myši či klávesnice