» Poradna » Windows (a jiné OS)

Po přepnutí klávesnice z CZ na EN a zpět, přepíná Win10 stále na EN klávesnici.

Dobrý den, prosím o radu.Pokud si přepnu klávesnici na EN, abych v Excelu mohla dělat znaky jako $ a &, a poté pracuji v programech jiným nebo v prohlížeči, tak musím stále přepínat na českou. Když už pak mám českou a opět přepnu okno zas je tam ta anglická. Jsem z toho zoufalá.Předem díky za pomoc.

Odpovědi na otázku

Ahoj.Tebou jmenované znaky lze celkem pohodlně psát i na české klávesnici.$ = pravý Alt + ů& = pravý Alt + c

Ahoj, super moc děkuju! Tohle mi úplně stačí. Restartuju komp (restartem se to vždycky uklidní tohle přeskakování) a pak už tam nechám tu českou a bude to

Nastav si českou klávesnici jako defaultní:intl.cplJe ovšem lépe naučit se korektně používat českou klávesnici.Pak můžeš anglickou klidně odinstalovat.

Jako defaultní nastavení je.Je pravda, že umět pořádně českou by mi fakt mohlo, ale kde se v tomhle člověk může vzdělat??

Tak už jsem si něco našla. http://www.ceskaklavesnice.cz/zkratky :)Díky za pomoc.

Mne to W10 nerobia, ak použijem dočasne ENG klávesnicu a potom ju vrátim na národnú, tak sa späť sama neprepne, to by si musel vyžiadať ten softvér.