» Poradna » Programy

Po přeinstalování windows se prohodila písmena disků

Zdravím, měl jsem dva disky,... C: na systém a D: na data, no a při reinstallu windowsů, se písmena prohodila... C je D a D je C... Nevíte jak to vrátit do původního stavu? Programy se mi pořád chtějí instalovat do C, když systémový disk je teď D... a navíc jsem měl na D složku DATA, do které se nyní nemůžu dostat, měl jsem tam i zálohy, píše mi to teď "Přístup odepřen". Klekám na kolena a prosím o radu.

Odpovědi na otázku

jos, systém Windows XP Professional

Přístup je odepřen, protože instalací vznikl nový uživatel, převzít práva support.microsoft.com ...
K písmenu - nejsnazší je nová instalace.

Kde to v té instalaci prosím najdu? Mám tam na výběr disky u kterých už jsou ta písmena prohozena,... když vybírám na který disk chci systém nainstalovat. Nikde jsem si tam nevšiml, kde to změnit. Na ta práva se mrknu díky.

Najjednoduchsie je jeden disk (s datami) pri instalacii vypnut,resp. odpojit.

Nainstalovat OS a znovu pripojit,tak ziadne data omylom nestratis...

Tak jo, jdu na to...

Tak jsem tamten disk odpojil, nainstaloval windowsy a systémovej disk je teď správně C, ale tamten je E, místo D a pořád se nemůžu dostat do té složky DATA. :(

Už to jde, nezrušil jsem zjednodušené sdílení.

A přidělit písmena mechaniky a druhého disku jde ve správci zařízení.