» Poradna » Notebooky

Po přeinstalaci OS se nespustí žádná z nově naistalovaných her

Dobrý den,Potřeboval bych poradit s problematikou spouštění her.Nedávno jsem přeinstaloval OS na notebooku ACER travelmate 5742 series . Přeinstalaci provádím tak jednou za rok, abych udržel NTB v co možná nejlepší funkčnosti. Ale po přeinstalci mi nejde spustit žádná z her, kterou jsem znovu naistaloval a před přeinstalací OS fungovala (hidden and dangerous, word of tanks, atd). Po spuštění exe souborů těchto her buď hra vůbe nereaguje a po chvíli pracování NTB se nic neděje a nebo vyskočí chybová hláška na DirectX. Dříve hry šli bez problémů.DirectX jsem taktéž doinstaloval a zkoušel jsme ho i přeinstalovat, ovladače mám stažené přímo ze stránek aceru.Opravdu jsem vyzkoušel spoustu možností, ale žádná z nich nefungovala, budu rád za každý nápad.

Odpovědi na otázku

Píšeš toho dost málo, DirectX není dost.> Proč jsi si raději do VHD (W7) nezálohoval plně funkční stav a nyní jen neobnovoval?> Co ovladače grafiky někdy jsou lepší starší než nejnovější.> O tom, že na hraní není NB ideální pomlčíme a nebudeme to rozvádět.> Co přesně hra hlásí, hlásí vůbec něco.> Opravdu jsi si jistý, že máš nainstalováno vše?

frameworks

To není špatný nápad:http://abload.de/img/snap6802poi6e.png

Ovladače ze stránek Aceru mohou být zastaralý šrot, zkusil bych aktualizovat ovladače grafiky ze stránek výrobce GK.

Což je v případě notebooků nesmysl. Pouze a jedině ze stránek výrobce notebooku a nikdy jinak!

Kdybyste napsal podrobnosti tak by to bylo lepší. Já si třeba pod klasickým přeinstalováním představím to že jste přeplácl současnou instalaci novou instalací, a nahradil soubory Windows jejich původní verzí. Přitom vše ostatní, včetně nainstalovaných her, zůstalo jak bylo. Člověk se diví, že to vůbec funguje.Co se DirectX týká, můžete zkusit aktualizaci (http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx). Ta je zpravidla nutná při každé změně ovladače.Jinak je možné že došlo ke změně podpisu HDD (signatuře, ID). Nebylo nutné disk znovu inicializovat?Některé hry se mohou podle tohoto podpisu orientovat a určovat svou legalitu. Nemohu si teď rychle vybavit zda by při přeinstalaci k tomuto došlo. Jak hry znovu donutit aby rozpoznaly že jsou instalovány legálně musíte vědět vy, obecný postup neexistuje.