Po přechodu na SSD systém padá do modré smrti

Zdravím, potřebuju pomoc, jelikož už jsem celkem zoufalej. Koupil jsem si SSD a bez problému na něj nainstaloval čistý systém (W10). Do téhle chvíle všechno v pohodě, ale po přihlášení systém v jednom kuse padá do modré smrti a vypisuje chybu clock watchdog timeout, případně jen totálně zamrzne, že pomůže jen tvrdý restart. Někdy se to stane hned několik sekund po přihlášení, jindy to trvá třeba půl hodiny, ale vždycky to skončí zamrznutím nebo modrou smrtí. Nejdřív jsem myslel, že je vadný disk, tak jsem vyměnil za jiný (Samsung 960 Evo), ale žádná změna k lepšímu. Po přechodu zpět na HDD je všechno v pořádku. Sestavu mám zbrusu novou (prováděl jsem celkový upgrade). Základní deska Msi X470 gaming M7, procesor Ryzen 1700x. Zkoušel jsem všechno, co jsem se dočetl na fórech, BIOS v defaultu, aktualizace ovladačů, aktualizaci systému nemůžu dost dobře provést, jelikož systém nevydrží tak dlouho v provozu. Reinstalace systému z jiné instalačky mírně pomohla (předtím to padalo za tak 2 sekundy až 2 minuty a teď to padá tak po deseti minutách až půl hodině), ale problém pořád přetrvává. Nemá s tím někdo zkušenost?

Odpovědi na otázku

Naklonuj aktualizovaný systém z HDD.

Mě to dělalo mrtvé cpu... Ale těžko říct...

1. Zkus odpojit starý HDD a nainstalovat znovu Win na SSD, pak teprve HDD připoj.2. Zkontroluj časování RAM v BIOSU, případně otestuj RAM (bootovací MemTest86+, nech několik průchodů, ideálně přes noc)

V mojem případě (s jinou chybou) byl zastaralý firmware disku. Po aktualizaci (utilita výrobce) problém zmizel.

Asi bych zkontroloval a případně aktualizoval bios a firmware toho ssdčka.Pak má smysl řešit něco dalšího.

Klonování mě napadlo hned, ale nemám vhodné HDD. Nakonec se mi ale povedlo po několika hodinách a asi třiceti pokusech aktualizovat windows na nejnovější verzi a vypadá to, že už je to v pořádku.