» Poradna » Windows (a jiné OS)

Po poslední aktualizaci nespustím windows

Zdar lidi. Po poslední aktualizaci windows 7 mi nenaběhne systém. Všechny pokusy končí modrou obrazovkou a fatal errorem *** STOP: 0x000000c4 (0x0000000000000091, 0x0000000000000000, 0xFFFFF80003050FC0, 0x0000000000000000. Win se aktualizují automaticky, tudíž nevim po kterým balíčku se to stalo. Zkoušel jsem instalační CD, abych opravil chyby, ale po načtení systémových souborů z CD naskočí úvodní tapeta bez textu a PC zamrzne. Nejsem ajťák, ale rád bych si to opravil sám. Poradíte prosím někdo? Díky Jenda

Odpovědi na otázku

ano amd athlon

Musí se opravit boot a zakázat aktulizace. Ovšem tydle aktulizace měli být už dávno zakázané.

Pomocí čeho a jak ten boot opravit?

Nejlepší je načíst zálohu.

Ptáš se s křížkem po funuse:1) vadný KB4056894 je známý od 3.1.2018, chyby jsou popsané;2) máš chybně nastavený MS WU na automatiku.Co s tím?Standardní postup:1) Boot ze záchranného média.2) Připojení externího média se zálohou OS.3) Obnova zdravého stavu OS ze zálohy.4) Nastavit MS WU na druhou|třetí pozici.5) Zakázat problematický KB4056894.6) Ověřit, že je používaný bezpečnostní systém kompatibilní s MS WU:https://docs.google.com/spreadsheets/d/184wcDt9I9... Pokud je u používané bezpečnostního systému poznámka:"Fixed"je v aktuální verzi datasetu aplikovaná příslušná záplata.7) Pokud ne, aplikovat záplat ručně = zápis do registru podle MS:https://support.microsoft.com/en-us/help/4072699/januar... MS WU bude v budoucnu předpokládat, že je každý bezpečnostní systém záplatovaný.

Díky, vrhnu se na to. Ozvu se jak to dopadlo.

Já už od včerejška, po dvojím obnovení z Bit.kopie hledám bezpečnostní aktualizaci, která ignoruje zákaz UPDATE ve službách, nastaví automatické aktualizace, stáhne je a prioritně instaluje s blokací spuštěného SW - samozřejmě kolaps OS; "Micosofti" jsou ksindl k pohledání.Za chvíli si vymyslí, že zablokují W7 těm, kteří odmítají jejich slavné "kumulativky s telemetrií a nástrojem k odstranění nákaz....