Po odpojení z el. sítě se resetuje bios

Zdravím,mám problém s resetováním biosu po každém odpojení z el. sítě. Nevíte v čem může být problém ? Zdroj a mb mám fractal design tesla r2 1000w a ASUS MAXIMUS VII RANGERPředem díky za rady.

Odpovědi na otázku

A mas baterku v MB?

Ano mám, může být už vadná ?

Pravděpodobně ano.

Ok, díky.

Bude v pohodě výměna za tuto baterii ? https://www.czc.cz/philips-cr2032-2ks/117754...

Ano, ale stačí jakákoliv za 15.-

Jakakoli CR2032 baterie bude dobra.

V podstatě je to pravda, ale ke svému překvapení jsem na Farnellu zjistil, že CR2032 se vyrábí s kapacitami od 100 - 210 mAh...

Záleží na tom? Mám dojem, že dřív odejde stářím, než vyčerpáním. ☺

Jak kdy. Ale já to myslel spíš jako zajímavost.

To máš jedno, aká kapacita, dôležité je, aby napájala. A ak by si pochyboval - mám starší PC (ako záloha ) a v ňom CR2032 už 8 rokov - a BIOS stále drží, dokonca keď čas od času ho zapnem (cca 1x za 3 mesiace) - dátum a čas je vždy správny.

Vzhledem k odběru proudu v PC, který se pohybuje mezi 0,8 až 1,7 µA, je zcela mimo mísu pracně shánět baterii s vyšší kapacitou. Je úplně jedno, zda má CR2032 100 nebo 210 mAh. Odejde jedna i druhá spíše stářím (samovybíjením) než odběrem, obě za zhruba stejný čas, tedy za několik let.