» Poradna » Web a internet

Po odinstalaci Esetu nejde internet v prohlížeči

Zdravím a doufám, že mi snad poradíte,na počítači jsem měl nainstalovanou zkušební verzi antiviru Eset, nejspíše Eset Smart Security. Tento antivirus jsem úspěšně odinstaloval a pak jsem si všiml, že nefunguje internet v prohlížeči, ať už Chrome nebo Internet Explorer. Takže si myslím, že by to mohla mít nějakým způsobem na svědomí odinstalace Esetu. Problém se týká notebooku Lenovo s Windows 10 - v liště s připojeními to však normálně ukazuje, že jsem k wi-fi síti připojen jako vždy, ale v prohlížeči to nic nenačte. (Přes mobil se mohu ke stejné síti připojit a internet normálně funguje.)Zkoušel jsem vymazat všechny složky, které zbyly po Esetu. Z registrů jsem nic mazat nezkoušel. Zkoušel jsem i obnovení systému do stavu týden před. Nepomohlo to. Klasický nástroj řešení potíží s připojením napsal, že by mohly být potíže s ovladačem adaptéru Ethernet nebo potíže s ovladačem adaptéru Wi-Fi. Myslíte tedy, že mi to nějakým způsobem vyresetovalo v počítači nastavení síťového adaptéru (i když nevím, co přesně to je)?Tady je odinstalační program Esetu s návodem https://servis.eset.cz/knowledgebase/article/Vie... . V odstavečku "Důležité" to píše, ať si do textového souboru zálohuji nastavení síťového adaptéru. Jenže to vypadá, že už teď to nastavení síťového adaptéru je u mě rozhozené, ne? Takže to asi nemá smysl? A má smysl pokusit se použít odinstalační program na Eset, může být tento problém způsobený neodinstalovaným zbytkem Esetu? A nebo jak bych vlastně mohl nastavit síťový adaptér, aby internet v prohlížeči znovu fungoval? Nevíte, v čem by mohl být problém?

Odpovědi na otázku

Skusil by som spustit cmd ako spravca a napisat:ipconfig /flushdnsnetsh winsock reset allnetsh int ip reset all

Díky za radu. Spustil jsem jako správce a mimo několik OK to napsalo i "Resetting , failed." a "Přístup byl odepřen." (obrázek zde http://postimg.org/image/q97h7tljl/). Webové stránky však stále nejedou.

A samozřejmě jsem restartoval počítač.

Podívej se na nastavení firewallu, na zkoušku bych ho na chvíli vypnul.

Ani vypnutí Windows firewallu nepomohlo.

Zkus te to v nouzovém režimu. Pokud i tak, jedině reinstal ovladače, nebo systemu. Jinak ještě projeďte připojení!

Zkusil jsem spustit nouzový režim "with Networking". Po spuštění to neukazovalo vůbec žádné připojení.Reinstal ovladače... Položil jsem jinému uživateli v 15:07 otázku, jak se to vlastně přesně dělá.Reinstal systému - to jako reinstal operačního systému? Do toho bych se upřímně pouštět nechtěl.Projeďte připojení - co tím myslíte přesně? V připojeních to normálně ukazuje, že k té Wi-Fi síti jsem připojen.

Preinštalujte si sieťový ovládač, alebo ak otvoríte nastavenia sieťového adaptéru, tak ich môžete ručne zmeniť, dá sa to robiť aj systémom pokus omyl.

Kdybych si tedy chtěl přeinstalovat síťový ovladač, tak kde ho přesně najdu? Je to Ovládací panely > Síť a internet > Síťová připojení. Pak pravým tlačítkem kliknu na Wi-Fi, Vlastnosti, a kliknu na tlačítko Odinstalovat? A jak to pak znovu nainstaluji, nabídne mi to samo instalaci?

Mas moznost pripojit se kabelem pres klasicke ethernet rozhrani? Funguje nebo stejne jako WiFi?

Ano, zkoušel jsem do notebooku strčit ten ethernetový kabel. Notebook zaregistroval, že kabel je připojen, ale internet stále nejde.

Ved na tej tebou uvedenej stranke je aj riesenie problemu. Hladaj tam nadpis Řešení problémů.

Aha, takže to byla taková blbost! Že já jsem si tu stránku pořádně nepřečetl! Tak každopádně díky, zase jsem o něco chytřejší. Internet už funguje. Problém byl tedy v tom, že "nedošlo k odintegraci ovladače Personálního firewallu". Tak díky tobě i všem ostatním!

Problém vyřešen, viz reakce z 16:09. Díky všem za účast!

Zkusili jsme tot a pomohlo:- Ovládací panely / Systém / Správce zařízení / Síťové adaptery- Odinstalovat adapter(y)- Restartovat PC