» Poradna » Windows (a jiné OS)

Po obnově tovar. nast. mám trable s vysokým využití paměti RAM

Dobrý den,Potřeboval bych poradit jak je to vůbec možné dříve mi paměť RAM po asi 5 min provozu vyskočila max na 13-15% s celkových 16GB a nyní po obnovení továrního nastavení windowsu 10 mi využití skáče pomalu ke 40% dost mě to zarazilo.... Je možnost to nějak dostat na tu hladinu těch 15% ??? můj NTB https://www.alza.cz/lenovo-ideapad-y700-15isk...

Odpovědi na otázku

Pošli screen správcu uloh: http://postimg.org/image/ds3bndk19/ (ale zoradiť podľa RAM)

Máš RAM v norme.

...až na balast ktorému vykrúť krkom.

Viac mi vyhovuje správca úloh, záložka Podrobnosti, zoradené podľa záložky pamäť. 5,8 GB je dosť. Ja sa bežne nad 4 GB nedostanem, ak sa rozšupnem (IE, palemoon...) aj nad, ale pod 5 GB a ešte si odstrihol graf (bolo by jasné koľko sa používa, koľko voľnej a koľko cache

tak ti to přepošlu co mi vyšlo z normálního správce http://postimg.org/image/p254bfq17/

človeče nešťastná, odinštaluje ten bordel v podobe IObit a spol. bloatware. Chromajzla X-krát v RAM nahraď niečim normálnym.Vyčisti si mašinu od svinstva, položku po položke, proste vidím katastrofálny humus ktorý nemá čo v systéme pohľadávať.

za 1. tak že nebudu odinstalovávat to kde mám zakoupenou licenci a za 2. o kterém bordelu máš namysli ???...

osobne nebudem komparovať riadok po riadku svinstva, libuj a rochni si v tom sám, ale nevypisuj sem, že si nespokojný s mašinou po továrenskom nastavení. Továrenské tak akurát veľké lobogo. Alebo Lenovo ťa obdarovalo fajne SW zbaleného v Recovery OEM-ke oddielu?

416 MB je podozrivé (cca, nepočítal som s byteami). Tak málo nezožerie ani XP SP3. 1 záložka chromu bežne si nevezme 50 MB. Ako je vyťažená RAM?

5,8GB až 6,1 a to mám zaplý 1 záložku v chromu a to co jsem měl nainstalované před obnovením a předtím mi to využívalo max 15% při stejné zátěži.... což vychází asi na 2.5 GB

Akoby virus ak nič veľké nevidieť. Skús ešte systeternals explorer - ukáže čo je za niektorými procesmi

Máš viacero faktorov a premenných pri Windows:1./Služby na pozadí sú v Plánovači úloh presne nastavené, 2./Defragmentácia,3./Indexovanie, ak je zapnuté,4./Kontrola záplat,5./Kontrola integrity dát,6./a ostatné plánované úlohy, appraiser, ceip, telemetria,,,,usw. Nechaj tento proces normálne dokončiť, potom sa ozvi. Služby sa dajú mierne pokročilým "abonentom" manuálne vypnúť.