Po nějaké době začne šumět zvukový výstup.

Zdravím,vlastním tuto ZD s integrovanou zvukovkou - http://www.alza.cz/gigabyte-h61m-ds2-d262888... problém je že po nějaké době co je puštěný PC začne zvukový výstup šumět,v reproduktorech ani není slyšet ale pokud napojím sluchátka tak slyšet jde,po restartu je to opět ok. Zkoušeno i s flacem kterej po restartu nešuměl a když jsem to pak zkusil když jsem pociťoval že to šumí tak bylo slyšet i u něj. Nejvíc to jde slyšet u mluveného slova např. letsplaye na youtube. Zkoušel jsem aktualizovat ovladače,jak ze stránek Realteku,tak z stránek Gigabytu. Zároveň je docela nepříjemný že po přepojení sluchátek na reproduktory a naopak musím třeba video na YT aktualizovat stránku aby mi šel zvuk. Nějaká rada je to SW nebo HW chyba,nechce se mi příliš posílat desku na reklamaci neboť PC má být 26. předáno jako vánoční dárek.

Odpovědi na otázku

Nevím, PC si nechávám montovat a prověřovat firmou, vždy si vyžádám certifikát (OS, 24 hod. chod), a když v něm jen něco "vrzne", letí na reklamaci, nadsvětelnou rychlostí a oni to vědí, a dávají si velkýho "bacha". Jen malé zásahy (RAM, karty, disky) si dělám sám. To jsi si montoval sám? A buď je tam nějaké rušení, asi sotva, ty komponenty jsou na to připravené, nebo HW problém. Blbá zvukovka, pokud nechceš reklamovat, dokup do PCI, nějakou dedikovanou kartu, a jako bonus dostaneš i lepší zvuk.Poznámka: Prověř zdroj, otestuj jiný!

Divný je že to začne dělat až po nějaký době a restart to vyřeší,ty ovladače co k tomu jsou od realteku jsou šílený a problém bych viděl v nich,spíš by mě zajímalo jestli jde vyřešit nějaký jiný ovladače co nebudou potřebovat mít svůj vlastní program s eqalizérama a podobně,nepotřebuju aby mi to hlásilo že jsem připojil sluchátka a podobně. U svého notebooku prostě zapojím sluchátka do konektoru a pokračuje mi hudba v nich a všude to tak bylo,s tím že by se vypnul zvukový výstup po odpojení sem se setkal poprvé tady. Je pravda že by mohl nějak rušit zdroj protože je to levná CM skříň i se zdrojem ale nezdá se mi to,zkusím při nejhorším jiný. Jinak PC jsem sestavoval sám,mam s tim už nějaké zkušenosti v tom problém nevidím,studuji Informační Technologie a jak sestavit PC jsme se učily každopádně jsem PC sestavoval už i před tím dohromady jsem sestavil kolem 20 PC a nikdy nebyly problémy...

ty jsi ale šašek

Ehm? Prosím ne offtopic...

Zdířku na zvuk profoukni vysavačem a prostříkej kontaktolem, dá se koupit skoro v každém elektru.

Kdyby tam byl špatnej kontakt tak mi to dělá furt a ne prostě po nějaký době...