» Poradna » Windows (a jiné OS)

Po nainstalování win 10 nefunguje připojení přes ethernet

Zdravím, do nového pc bylo nainstalován win 10 vše bylo bez problémů dokud jsem se nechtěla připojit přes ethernet k internetu. Ovladače z instalaček k grafice a základovce nainstalované mám, přes usb jsem si z ntb stáhla i ethernetový ovladač od intelu. V nastavení vpn jsem nastavila ip,dna, masku apod., ale připojení stále nefunguje, když dám vyhledání problémů najde to ze je poškozený kabel, což není na jiných pc funguje. A ještě že ethernet nemá platnou konfiguraci IP. Potřebovala bych tudiz nějaký postup nejradši od začátku co mám dělat předem děkuji za rady).

Odpovědi na otázku

a) ten síťový ovladač je originál pro daný MB ???b) proč lezeš do VPN, nastav protokol TCP/IP.c) zkus "automaticky", pokud nebude fungovat, nastav ručně IP, DNS, masku.

Ovladač od intelu je široký pojem, je to správný ovladač?Zkontroluj stav služby Klient DHCP (pokud síť používá DHCP)Nastav IP, masku, bránu na síťovou kartu (ne na VPN, tam to má smysl až když funguje karta).

https://downloadcenter.intel.com/download/25016/Ethernet-I... ovladač mám tento a našla jsem si přímo pro mojí MB, ale nejde nainstalovat i když jsem odinstalovala ten starý. Furt mi to hlásí, ze je nainstalovana novější verze. S tím vpn jsem si to spletla nastavovala jsem to v TCP/IPv4, automaticky nefungovalo a nefunguje ani po zadání údajů.Kde najdu dhcp?

Ve Službách.

konkrkonkrétněji? mám nově win 10 na kterém jsem ještě nepracovala a navíc anglicky

DHCP se použije když v nastavení TCP/IP zaškrtneš nastavit automaticky, služby najdeš ve správě počítače, nebo spustit: services.mscJeště: rozsvítí se dioda u LAN portu switche a na kartě po zapojení kabelu? On nemusí být špatný kabel, stačí špatný kontakt konektoru v kartě.

Koukala jsem na DHCP i v BIOSU je to nastavené automaticky.Vzadu v konektoru to bliká oranžově.

Z čeho ten Internet vlastně "bereš", tedy kam je připojený kabel?

do routeru

Otoc router "hore kopytom" a opis presny typ routra.

model TC7200

Jede přes ten router ještě něco? Funguje Internet?Můžeš do PC strčit rovnou kabel, který jde do routeru? A TCP/IP nastavit na automaticky.

nejede přes něj už nic, ano internet funguje, ano můžu strčit ethernetovy kabel primo do pc a TCP/Ip jsem mela i automaticky a pořád nefunguje