Po načtení hry chvíli zasekává FPS

Dobrý den, je to asi měsíc co jsem si koupil zákl. desku: MSI B450 TOMAHAWK - AMD B450 Procesor: AMD Ryzen 5 2600RAM:Crucial Ballistix Sport LT Grey 16GB (2x8GB) DDR4 3000Case:SilentiumPC Armis AR3 TG-RGB PureGrafiku mám 1060 6GB a když jsem přešel z i5 7400 na ryzna 2600 tak mi po načítání hry chvíli dropujou FPS pak už to jede v pohodě nevědel by někdo čím by to mohlo být? Na tom intelu to jelo bez dropu od začátku do konce. Teploty u CPU do 50°C u GPU 65°C myslel jsem si že je to HDD, tak jsem zkoušel jednu hru dát na SSD maličko se to zlepšilo, ale furt tam jsou dropy. Hlavně u BF1 a FC new down. zkoušel jsem i jinou grafiku RX 580 8GB a jiné ramky pořád to dělá nevíte čím to je?

Odpovědi na otázku

Je to normální, lecos se ještě načítá, nic neobvyklého i na lepším železe. Nicméně ta 7400 bude mít o trošku lepší výkon na jádro než ten Ryzen a tam taky asi spočívá důvod, pokud ta hra žádá víc singlethread než multicore výkon.

Pěkná kravina, 2600 je lepší i v single coru:https://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i5-740...

Papírově, ve hrách moc ne - https://www.youtube.com/watch

To je srovnání s Ryzen 1600.

jj beru zpět, spletl jsem si to s 8400, toho půl GHz v turbu je znát. 7400 je na tom v podstatě stejně jako ten Ryzen, nicméně někde ten ryzen jednoduše nefunguje tak jak by se od něj předpokládalo, pro mě je to třeba no go cpu když tam kde CPU výkon potřebuji nejvíc je to i o 50% pomalejší než srovnatelný intel, i když papírově by měl být třeba jen o 20% lepší

Ten ryzen jsem.testoval v cinebenchi je vykonnejsi jak na sing tak multi... a na stare i5 7400 jsem nezazil ze by mi tohle delalo a to jsem vsechny hry mel na HDD se stejnym zdrojem a grafickou kartou... kdyz zapnu hru treba 2 z 10 kdy tohle zezacatku nedela, nekdy se to zasekne i v prubehu hrani a to je docela neprijemny hlavne v BF1 multiplayeru tam je potreba kazda 1ms. V Doomu 2016 kdyz zapnu metric tak tam mi ukazeuje ze to dela procesor, vzdy kdyz to dropne tak se na tom grafu udela cervena mezerka u CPU . A ms jedou az ke 150ms treba i ty cisla zcervenaj.

A proč si šel z i5 7400 na 2600? Však to má herní výkon +- stejný, někde je ten starej intel dokonce lepší. Máš ty paměti na 3000MHz? HDD úplně vyhoď, ten bude zdržovat i když budeš mít hru na SSD.

Sel jsem do r5 2600 protoze jsem si chtel poridit rtx 2070. Pameti jsem normalne zapnul v biosu na 3000 i procak od vyrobce jsem zapnul game mode a porad to delalo nekdy i v prubehu hry. I vsechno jsem daval na stock. Do ruznych slotu jsem daval pameti. Dneska mi prijdou novy ram s 3200 tak to vyzkousim

Taktéž mám R5 2600 a zatím v žádné hře jsem na problémy nenarazil. Je tedy fakt že BF1 ani FCND jsem zatím nehrál.Nicméně, co pro tebe znamená že dropujou FPS? Odkud kam? Jen jestli se tu nebavíme o dropech ve stylu že to padne z 60 na 55.

Uplne se zasekava na nulu. Kdyby 60-55 tak to neresim to je normalni... jinak to jede kolem 80 FPS na ultra... zkousek jsem i nastaveni dat na nizke a porad. Jaky mas prosim te ramky a MB.?

MB -> ASROCK B450 Pro4RAM -> ADATA XPG 16GB KIT DDR4 2400MHz CL16 GAMMIX D10 (ale nejsem si teď jistej na jaké frekvenci mi ve skutečnosti běží)SSD -> Samsung 970 EVO 250GBGPU -> GTX 1060 6G

Pravděpodobně používáš W10?Kolegové mají pravdu, vývojáři optimalizují hry pro CPU Intel.Platforma AMD je primárně profesionální, poskytuje dokonalý multithreading, což ve hrách nevyužiješ.Co s tím?Umravni drzý W10."po načítání hry chvíli dropujou FPS"=> na pozadí běží nějaké automatické thready, chvíli trvá, než je OS ukončí.1) Zkontroluj v Plánovači automatické úlohy.Zbytečné smaž/zakaž, kromě sekce MS.2) Před spuštěním hry ukonči MS WU, nejnáročnější a nejdrzejší službu W10, z Admin konzole cmd:sc stop wuauservNebo to zařaď do automatiky Plánovače.Po restartu OS se spuští znovu.3) Zkontroluj v TaskManageru, jaké úlohy běží na pozadí.Nepotřebné ukonči.Na kartě Po spuštění zakaž jejich automatické spouštění po startu.4) Ujisti se, že hra i %Temp% a %TMP% jsou kompletně v SSD.

Taky jsem zkoumal jestli mi neco bezi na pozadi a nic tam neni co by zral vykon. Hned po nainsatlovani win jsem to zkousel... jeste jsem neco slysel o mezipameti

Došlo k čisté instalaci Windows? Ovladače jste instaloval aktuální? Ovladače grafiky jsou aktuální? Máte z Windows vypnuté úsporné funkce (zapnutý v napájení vysoký výkon)?Tohle bude na 99% SW problém. Nic jiného v tom nebude.

Instalace win 10 cista... ovladace jsem zkousel jak starsi tak nove. V schema napajeni jsem zkousel vsechny varianty i se tam objevilo amd ryzen optimalizace nic neponohlo. Na ssd jsem dal novy firmware. Je pravda ze mi treba nove metro jede dobre, ale to co hraju nejvic tak tam to dela

můžeš třeba na youtube hodit video jak to vlastně vypadá? Vidět to tak by snad šlo dedukovat víc co by se mohlo dít.Každopádně podle množství výsledků ohledně "Far Cry New Dawn FPS drop" bych začal podezírat hru samotnou.

Ok zkusim to az budu doma, jeste zkusim ty ramky nove. Pres co bych to mohl nahrat? stacil by od nvidii?

Asi stačí cokoli. Ať už to co má Nvidia, nebo z woken Game DVR. Jen aby tam bylo zobrazený FPS, aby bylo vidět kdy to padne, na kolik, na jak dlouho, jak se to pak vzpamatovává atp.

Ve možnostech nastavení napájení bych se podíval jak je nastaven výkon.Jestli na rovnováhu nebo vysoký výkon...Případně bych nainstaloval drivery pro chipset které přidávají nastavení výkonu pro Ryzen.2.Zkusil bych jiné drivery pro grafiku.nVidia vypadá poslední dobou jeden nedodělaný bastl za druhým...

To jsem zkousel i od toho ryzena. Drivery jsem taky zkousel jine. Zkousel jsem i jine pomalejsi ram pameti dd4 a jinou grafiku rx 580 8gb a porad to delalo takze asi mozna zakladni deska nebo procesor jinak zbytek mam ze starsi sestavy postaveny na intelu a uplne v poho.

Tak jsem nasel asi pricinu a dela to DX12, kdyz ho vypnu v BF1 tak to jede v pohode proto asi mi nektery hry sli dobre... nevite co s tim?

Na DX12 občas vypadne zvuk v Battlefield 1. Fakt je to neoptimalizovaný paškvil.

joo to jsem si vsimnul taky. neni nějaký fix na to? nebo až aktualizace? já měl už i nejnovější build 1809 a ještě nějaký aktualizace a pořád to dropovalo.