» Poradna » Windows (a jiné OS)

Po načtení BIOSu se PC restartuje

Zdravím včera mi Windows 10 během běžného používání spadl a kdykoliv jsem ho zapl zapla se automatická oprava. Jediná nápověda kterou mi win dal byla windows\system32\logfiles\Srt\SrtTrail.txtKdyž žádné řešení co bylo na internetu nepomohlo řekl jsem si že udělám reinstall. Všechny disky jsem zformátoval a nainstaloval Windows 10 ale ten po chvilce spadl a zase automatická oprava. Tak jsem si řekl že nainstaluju Windows 7. Ten se spustil jenomže hned jak se nainstalovaly důležité updaty musel jsem dát restart a zase to samé: Naskočí BIOS, spouštění systému Windows a nic. Párkrát mi ty win 7 naběhli ale obraz měl vadné vodorovné pruhy a občas sem tam pár pixelů probliklo i jinde. Potom po chvilce systém stejně spadne a jsem zase u nekonečného restartovaní. Je možné že se jedná o problém se základní deskou nebo procesor jelikož ty jsou v PC už cca od roku 2010. Pokud máte někdo nějakou radu budu rád za odpověď

Odpovědi na otázku

Stáhnout, hodit na flešku a boot něčeho jako:winpese-x64-14393_17.01.16a spustit testy paměti, testy disku a co tam ještě je.

Dá se takové CD nebo flaska někde koupit jelikož nemám možnost si to stáhnout a vypálit nebo nahrát na USB. A co se týká disku tak jsem zkoušel Windows nainstalovat jak na úplně novém SSD tak i starším HDD bez rozdílu a u ramek jsem taky vyzkoušel různé kombinace i výměnu za starší co jsem našel doma

A co máte za intalačku Windows? Není náhodou špatná? Nechcete si na stránkách MS udělat novou?Jenže to zase potřebujete jiné PC a přístup na internet. Bohužel dnes už to snad ani jinak nejde. Je to stejné jako s elektrárnou. Dnes už bez elektřiny taky jinou nepostavíte a neoživíte.

Asi ne - ale snad není problém to udělat u známého. Pokuds ale už zkoušel jiný disk, jiné RAM, tak zbývá na vyzkoušení zdroj či MB. Zdroj se vymění celkem jednoduše (a dá se vypůjčit), s MB je to horší. Jo, grafiku jsi už taky vyměnil nebo vyndal a přepojil na integrovanou (pokud tam je)? Procesor je obvykle nejspolehlivější. Ověř "baterii" na MB, měla by mít 3V, pod 2,5V je špatná (ale obvykle se to projevuje jinak). Zkontroluj kondenzátory (válečky) kolem procesoru, nesmí být nafouklé či vyteklé.

No to skor vyzera na grafiku, alebo napajanie. Tipol by som si grafiku. Ak mas v kompe aj integrovanu, tu v PCI-E odpoj a vyskusaj s integrovanou. Ak sa pruhy a artefakty uz nezobrazia a win prestane padat, mame vinnika.