Po koupi nového procesoru a operační paměti nefunguje monitor

Když jsem si zakoupil nový procesor AMD Ryzen 7 2700 a novou operační paměť 2x8gb 3200 mhz na monitoru se nic nezobrazí. Všechno jsem několikrát kontroloval jestli je všechno dobře zapojené a ano je. Nechce se načíst Windows ani BIOS.

Odpovědi na otázku

Jaká základní deska..???CPU nemůžeš jen tak založit do jakékoliv základní desky.. Jinak co se týče pamětí, pokud budou vložené špatně, nesprávně docvaknuté, nepojede obraz..

Základní desku mám AsRock AB350 Pro4 je udělaná na AMD ryzen 7 a ramky jsem kontroloval. Když jsem vyresetoval CMOS tím že jsem vytáhl před zapnutím tu baterku a odpojil satu, tak jsem se dostal do BIOSu. Jinak když tam vše od originálu tak nejde nic.

A kam jsi zapojil kabel od monitoru.. ten by měl být zapojen v grafické kartě

HDMI od monitoru je v grafické kartě ano.

Pokud na té desce nemáš aktualizovaný Bios, tak proveď update Biosu,. s tím starým CPU

Ale ne nad verzi 5,8, všechny od 6.0 už neumí starší cpu (Pinnacle, Raven, Summit a Bristol Ridge)

Vieš aký má UEFI?

Na Alze je napsáno u té stejne co mám UEFI BIOS. Jinak nevím jak se to dá zjistit.

Aký = verzia.

To bohužel nevím.. nevíte jak se to dá zjistit?

Žeby strčením staršieho 1xxx CPU a vojdením do firmawaru (UEFI)?

Uveď počítač zpět do původního stavu a tam to snadno vyčteš. Opravdu mě udivuje, že se pouštíš do výměny ne úplně levných komponent v počítači a nemáš ani takové základní znalosti.

Co se týče napájení CPU, desky.. v pořádku..???

"Když jsem vyresetoval CMOS tím že jsem vytáhl před zapnutím tu baterku a odpojil satu, tak jsem se dostal do BIOSu"Takže znovu.Když je odpojený disk, tak se do Biosu dostaneš?

Včera jsem se tam dostal, dneska už ani to nejde. PC se jen zapne a potom se nic neděje.

A jaké bylo původní cpu? Pokud to byl 1. nebo 2. ryzen, tak by to nemělo chtít update biosu (naopak pro 2700 by update biosu mohla taky znamenat, že se to nerozjede vůbec).- Nebyl updatován bios, který by tu desku znefunkčnil? (tj cokoliv nad 5,8), nebo naopak není deska ultrastará, že by měla zase uplně první bios?- Je monitor zapojen do gpu a ne do desky?- Bylo vyzkoušeno proházet paměti ,vyzkoušet staré paměti a pod?.Ryzeny mám rád, ale AsRock desky mi nesmí přes práh domu, jejich podpora a kompatibilita je tristní, stejně jako vybíravost ryzenů na paměti

No vidíš a já jsem s ASROCKEM tuze spokojený. Kompatibilita s RAM super, mé Patriot Viper nastavené na XMP 3200 mi jednou na 3400 se stejným časováním právě na ASROCK B450Pro4. Když mi chyběla v Biosu možnost vypnout HT, stačilo napsat na podporu a do třech dnů jsem měl speciální bios, kde se HyperThreading dal vypnout. Až mnohem později šel tenhle můj speciální Bios stáhnout z jejich stránek. U pána vidím dva možné problémy - starý Bios (přeci jenom je to první generace MB pro Ryzen) a nebo něco s propojeím GPU. Co tam bylo dřív za CPU?

Dřív jsem měl AMD ryzen 3 1300X. Také mě napadlo updatovat BIOS ale radši chci napsat dřív tady než něco udělám.

Jak psal někdo nahoře.Je nutné přeflešovat postupně.První verze při flash bude 3.4 (pokud náhodou máš nižší verzi).Druhá bude 5.4 (tu nemáš určitě, protože Pi_combo (Agesa pro Pinacle Rudge) je od verze 4.7.A poslední je 5.8Vyšší nedávej, protože s ní mohou nastat problémy v případě, že ponecháš stávající procesor.

Desku jsi kupoval kdy?1300X měla podporu už od verze Biosu 2.5

Desku jsem kupoval stejně jak procesor a všechno okolo takže asi dva roky zpátky.

Tak to je jak se říká "Pic kozu do vazu" měl jste tam Ryzen první generace a dáváte osmijádro druhé. To určitě bude chtít upgrade Biosu, která není vůbec obtížná

Dobře, a upgrade BIOSu se dá udělat přes flashku? Něco takového jsem slyšel aspoň. A kde bych pokud možno ten upgrade BIOSu mohl sehnat?

Konkrétně zde:https://www.asrock.com/MB/AMD/AB350%20Pro4/index... verze pro Vás je 5.70, tu stáhnout (zip.file) rozbalit na HDD, kde je systém, restartovat PC, spustit Bios a najít upgrade Biosu, spustit ho a počkat až se nainstaluje. Flashku ani nepotřebujete v tomto případě.

Pozor, nejdřív stáhněte a instalujte Bios verze 3.40, pak 5.40 a až nakonec ten 5.70 jako nejvyšší Bios pro Pinnacle

Dobře, díval jsem se i na video přímo od AMD. Děkuji mockrát za pomoc.

Tak v první řadě by ses asi měl podívat na web výrobce desky, kde budeš mít vypsáno, které procesory s kterou verzi BIOSu deska podporuje. To se nedělá tak, že "mě napadlo updatovat BIOS", ale ty informace jestli to je potřeba nebo ne, jsou jednotnačně dané a najdeš to právě vždy na webu výrobce konkrétní desky.

Dobře podívám se děkuji

BIOS jsem neupdatoval, první procesor na základní desce byl ryzen 3 1300X, HDMI od monitoru je zapojeno v gpu. Procházet paměti čeho prosím?

Pokud tam má nějakou z prvních verzí Biosů (na což to vypadá), tak bude kompatibilita pamětí dost mizerná.

Mám zcela jinou zkušenost...

To píšeš blbě. Monitor nepochybně pořád funguje, akorát nefunguje počítač, takže monitor nemá co zobrazovat.

Přesně tak monitor funguje.

Dobrý večer, děkuju moc všem za pomoc. BIOS jsem updatoval a PC funguje na novém procesoru