» Poradna » Web a internet

Po instalaci Win XP nejde internet

Dobrý den. Dnes jsem přeinstaloval Windows 8 zpět na Windows XP, ale po instalaci nešel internet, tak jsem to přeinstaloval ještě 3x (vždycky to vyhodilo nějakou chybu s chybějícím souborem, ale při posledním pokusu vše proběhlo v pořádku). Zkoušel jsem různě nainstalovat ovladače (síťovou kartu to normálně najde), ale nic nefunguje.. U instalce některých ovladačů to na konci vyhodí nějakou chybu, že je špatně nainstalován windows installer, nebo něco tak.. Nevěděl by prosím někdo, co s tím? CD je vypálené, ale ten klíč k němu mám z originálního CD. Budu Vám vděčný za každou pomoc..

Odpovědi na otázku

1. Instalovat s nabootováním, nikdy ne z předchozího OS.2. Viz výše, před zahájením instalace povolit instalátoru odstranit a znova vytvořit oddíl na disku kam bude instalováno.

Teď se z ničeho nic ten internet začal načítat dole v liště.. Ale zatím se nenačetl:D Tak snad to půjde..

A už to zas zmizlo uplně -_-

Tohle fakt neber jako urážku, ale jako velmi dobře míněnou radu: instalaci OS svěř někomu zkušenému, kdo už to aspoň jednou možná někdy dělal, a ty se do toho fakt nehrab...

Místo toho trápení s Windows zkus Ubuntu. Za zkoušku přece nic nedáš. Windows 8 Ti zřejmě nevyhovují a XPčkům stejně končí podpora.Ubuntu k plné spokojenosti používá celá moje rodina na třech různých počítačích a bez problémů. Pokud je Ti Linux silně proti srsti, tak můj příspěvek ignoruj.

On neumi nainstalovat ovladac / nastavit sitove pripojeni atp. To asi nevyresi pokusem o instalaci systemu, ktery v zivote nevidel. ;o)

A vítězem nejdebilnější odpovědi v PC poradně získáváááá..........Najdis!Jako promiň, ale když se podívaš na jeho problém, nevypadá to, že by se ptal na systém, kterej má nainstalovat. Krom toho člověku, kterej neumí nainstalovat WXP radit, aby zkusil Ubuntu? :D To ne no. A nezkoušej mi tvrdit, že instalace Ubuntu je bezproblémová, protože pokaždý, když jsem na svoje PC/NB instaloval Ubuntu se našel nějakej problém, kterej jsem musel kolikrát ne zrovna jednoduše řešit ;) A tak trošku jde z příspěvků vyčíst, že to má na hry. Hry na Ubuntu? Až na pár vyjímek na Steamu samý blbosti. Wine? Nestabilita, pomalost a já nevim co ještě. Takže prosim tě necpi ty Ubunťáky každýmu.Uuuf, to jsem se zase nas.al, ale tohle neustálí vnucování (pro BFU) nepoužitelnýho Linuxu od linuxáků už mě jebe :)BTW: Linux používám taky, ale jako primární systém bude použitelnej možná tak za 30 let, až ho začnou vývojáři a výrobci HW pořádně podporovat.

To je částečně pravda, Linux si obvykle najde ovladače sám a jestli nepotřebuje na počítači placené programy, tak si tam může dát Linux (osobně spíš doporučuji openSUSE). Podobný problém jsem měl, když jsem přeinstaloval XP, nenašlo to jak ovladač internetu, tak i ovladač zvuku. Ovladač jsem si ale vyhledal na internetu a zase to šlo. Co mě na Linuxu opravdu vadí, je to, že tam nemůžu dát programy, které jsou na Windows (Photoshop, Zune, MS Office, spousta her) a že se mi neotevřou některé webové stránky (nedostanu se do jakékoliv e-mailu). Nicméně na Linux se zvyknout dá, stejně tak jako na jakýkoli jiný OS. Jen je třeba vybrat správnou distribuci.

Takto to dopadá, když se o instalaci pokouší člověk, který o dané věci nic neví. Nehledě na to, že instalovat tento prehistorický systém, kterému končí podpora je zkrátka nesmysl.

Někdo už to zmínil, ale odpověď jsem neviděl: je to čistá instalace na zformátovaný disk ?Fungovala síť na stejném HW nebo na něm byly zatím jen Windows 8 ?Obsahuje instalačka Service Pack 3 nebo zkoušel jste ho instalovat dodatečně ? (hloupá otázka, když se musí stáhnout z netu, ale třeba přes Flashku z jiného PC) SP3 by mohl mít novější ovladače.

tak to zhrneme, nepodařenou instalací jsem si sprasil počítač a teď nejede internet, ani kopa dalších věcí, na které jsem zatím nepřišel.Ponaučení:nevrtat do toho co funguje, a pokud jsem to nikdy nedělal, tak si na to někoho zavolám...

mě to taky dělalo ale nainstaloval jsem si http://www.realtek.com.tw/downloads/ a pak to jelo v pořádku,při neůplné instalaci se naibnstaloje systém jako takový, ale veškré ovládače chybí , možná by bylo lepší svěřit to do rukou někoho kdo k tomu už ,,čuchnul". Přeju pěkný den